Uudis

Londoni kahekordsed bussid hakkavad kasutama Eesti tipptehnoloogiat

Foto: REUTERS/Luke MacGregor

Eesti superkondensaatorite tootja Skeleton Technologies sõlmis miljonitesse eurodesse küündiva lepingu energiasäästlike pidurdusmehhanismide pakkumiseks Londoni ikooniliste kahekorruseliste busside tootjale Wrightbus.

Skeletoni teatel hakatakse Wrightbusile pakkuma lahendust, mis võimaldab pidurdusenergiat taaskasutada ja saavutada seeläbi üle 30 protsendise süsihappegaasi emissiooni säästu võrreldes Euro VI diiselmootoriga raskeveokite ja busside saastenormiga.

Superkondensaatoreid hakatakse tarnima nii kahekorruselistele kui tavalistele hübriidbussidele. Seejuures tõi Skeleton pressiteates ka välja, et võrreldes liitiumioonakudega on superkondesaatorite eeliseks pikem eluiga – 4 kuni 5 aastat võrreldes 12 kuni 15 aastaga.

Eesti ettevõtte tegevjuht Taavi Madiberk märkis, et ehkki superkondensaatoreid on ka varem bussides kasutatud, siis Skeletoni tehnoloogia eeliseks on selle suurem energiatõhusus. “Meil on hea meel olla koos Wrightbusiga osa linnade süsihappegaasi saaste vähendamise initsiatiivist,” lisas Madiberk.

Skeleton Technologies on grafeenil põhinevate superkondensaatorite ja energiasalvestussüsteemide tootja ja arendaja, mille klientideks on autotööstuse ettevõtted, tööstuslike seadmete tootjad, logistikafirmad ja kosmosetööstuse peatöötvõtjad. Ettevõtte hinnangul on Skeletoni superkondensaatoritel kaks korda suurem energiatihedus ja neli korda suurem võimsustihedus võrreldes teiste tootjate pakututega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.