Uudis

Luteri kiriku vara haldav firma tegi korraliku kasumi. Tallinna kesklinna plaanitakse pilvelõhkujat

Kiriku Varahaldus tegi mullu korraliku kasumi.Foto: Shutterstock

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) vara haldamisega tegelev firma teenis mullu üle 350 000 euro puhaskasumit.

Kiriku Varahalduse nime kandva ettevõtte käive tegi mullu suure hüppe: kui 2018. aastal teeniti müügitulu 1,4 miljonit, siis mullu lausa 4 miljonit eurot.

Firma selgitab majandusaasta aruandes, et mullu valmis Eha tänavale eluhoone, mis ka müüdi. Teisalt aga oli kirikule kuuluvatel äripindadel üürnike voolavus suur, millega kaasnes tulude kahanemine.

Kiriku Varahaldusele kuulub näiteks Tallinna kesklinnas Tatari 25 asuv hoone, kus rendivad pinda paljud ühingud ja ettevõtted. Portfellis on samas näiteks ka ärihoone Jõhvis Rakvere tänaval.

Käibega käsikäes kasvas ka firma kasum: kui 2018. aastal jäi see 257 000 euro juurde, siis mullu oli puhaskasum 362 000 eurot.

Tallinna kesklinna plaanitakse kõrghoonet

Aruandes kergitab Kiriku Varahaldus veidi katet ka tulevikuplaanidest. Juba aastaid on plaanitud Tallinna Maakri tänava piirkonda püstitada suur 33-korruseline kõrghoone ning selgub, et plaan on ikka jõus.

“Arendusobjektide osas on jätkuvalt eesmärkideks Maakri tänava kõrghoone projektis detailplaneeringu kehtestamine, Kristiina 10 detailplaneeringu kehtestamine ja Tartu maantee 16a planeeringu käivitamine,” seisab aruandes.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.