Maailmas tuntud Eesti saunatootja asus ka väikemaju ehitama

Iglucrafti väikemaja.Foto: Iglucraft

Meedias eelkõige superstaaride lemmikuna tuntud iglukujuliste saunade tootja Iglucraft sisenes ka väikemajade turule, pakkudes eramajaomanikele ning kämpingupidajatele võimalust lisasissetuleku teenimiseks.

Iglucrafti juhatuse liige Priit Kallas sõnas, et kuigi ettevõte alustas disainsaunade tootmisest ja iglukujulised saunad on rahvusvahelises meedias palju tähelepanu pälvinud, moodustab tänaseks suurema osa ettevõtte ärist väikemajade müük.

“Alustasime saunade tootmist 2014. aastal. Esimeste väikemajadega katsetasime 2017. aasta lõpus ja näeme majade tootmisel üha suuremat potentsiaali. Oleme müünud väikemaju näiteks Saksamaa, Belgia, Inglismaa ja Austria kämpingutesse,” rääkis ta.

Kallas märkis, et kämpinguomanike sõnul tasub investeering ära paari aastaga – kui keskmine öö tavapärases Euroopa kämpingus maksab 100 eurot, siis iglumaja eest saab kämpingupidaja küsida 120-140 eurot öö eest.

Iglucrafti ärile on positiivset mõju avaldanud ka kodumajutuse populaarsuse kasv. “Kui varem käis kodumajutuse pakkumine pigem leti alt, siis jagamismajanduse platvormid on selle äri legaliseerinud ja turuosa ning nõudlust kasvatanud,” märkis ta.

Ettevõte müüb aastas ligikaudu 100 väikemaja ja 75 sauna ning plaanib väikemajade tootmismahtu mitmekordistada. “Käesoleva aasta käibeks prognoosime 2 miljonit eurot. Lähiaastate eesmärgiks on väikemajade müügimahu kasvatamine 300 majani aastas,” ütles Kallas.

Iglucrafti väikemajade valikus on 5 erinevat mudelit, mille ruutmeetri hind jääb vahemikku 1850-2230 eurot. Ühetoalise väikemaja hind algab 19 900 eurost ja kalleim peredele mõeldud kahetoaline maja maksab 43 900 eurot. Sauna tüüpmudelite hinnavahemik on 9900 kuni 15 900 eurot.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.