Uudis

Maksuamet hoiatab inimesi, kes on maksuvaba tulu ettenähtust rohkem kasutanud

Kui maksuvaba tulu koguneb ettenähtust rohkem, tuleb sellelt hiljem tulumaks siiski ära maksta.Foto: Marko Saarm / Sakala / Scanpix

Maksu- ja tolliamet (MTA) saadab sellel nädalal otseteavitused inimestele, kes on poole aasta jooksul kasutanud maksuvaba tulu rohkem kui ette nähtud.

Teated saadetakse ligi 29 000 inimesele, kellel võib tuludeklaratsiooni esitamisel tekkida MTA andmetel maksukohustus 100 eurot või rohkem. Soovi korral saavad inimesed üle vaadata ja korrigeerida maksuvaba tulu kasutamist. 

MTA füüsilise isiku tulude ja maksustamise teenuse juht Annika Oja soovitab aeg-ajalt käia ka ise e-MTAs ning tutvuda e-teenuse „Minu sissetulekud“ kaudu oma maksuvaba tulu kasutamisega. „Sellest tulenevalt saab iga inimene vajadusel oma maksuvaba tulu enamkasutamisele reageerida ning paluda väljamakse tegijal, näiteks tööandjal või sotsiaalkindlustusametil, järgmistel kuudel maksuvaba tulu mitte arvestada või teha seda väiksemas summas,“ ütles Oja.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Teavitused saadetakse inimeste e-postile või telefonile sõnumina, kui neil on kontaktandmed e-MTAs esitatud.

Küsimuste korral on võimalik pöörduda MTA poole elektrooniliste kanalite ja infotelefonide kaudu. Helistada saab MTA infotelefonile 880 0811 (eraklient), 880 0815 (e-maksuteenused) ning samuti on võimalus kirjutada e-posti aadressidele eraklient@emta.ee, või e-maks@emta.ee. MTA-le saab esitada küsimusi ka iseteeninduskeskkonna e-MTA kaudu (menüüpunktis „Suhtlus“ või jaluses lingilt „Saadan kirja“).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.