Uudis

Maksuamet pikendab mobiil-ID tõrke tõttu deklaratsioonide esitamise tähtaega

Maksu- ja tolliameti e-keskkond kannatas ööpäeva kestnud mobiil-ID tõrke all.

Tulenevalt eile alanud ja täna jätkunud mobiil-ID tõrgetest, suhtub maksu- ja tolliamet mõistvalt, kui sel kuul esitatakse ettevõtte tulu- ja sotsiaalmaksudeklaratsioon (TSD) hilinemisega. Amet juhib tähelepanu, et e-keskkonda saab sisse logida ka Smart-ID, ID-kaardi, internetipanga ning eIDASe abil.

MTA teenuste osakonna juhataja Triin Raaper: “Ootame veel veerandit deklaratsioonidest ja kuna pärast MTA infosüsteemide katkestust on esinenud tõrkeid esitamise keskkonda sisenemisel, siis suhtume mõistvalt, kui TSD esitada hilinemisega. Võimalusel soovitame tasuda maksud tänase päeva jooksul ja deklaratsioon esitada hiljem järele.”

Rahandusministeeriumi infotehnoloogiakeskus (RMIT) soovitab kõigil, kellel esineb veel e-MTAsse sisenemisel tõrkeid, puhastada oma veebilehitseja vahemälu (juhend), sulgeda veebilehitseja ja avada siis uuesti. Samuti palutakse siseneda e-MTAsse ameti kodulehe kaudu, kuna lingid on uuenenud ja näiteks lemmikutesse salvestatud kiirviited ei toimi enam.

Mobiil-ID nüüd korras

Mobiil-ID teenuse töö on nüüdseks taastunud, teenuse kasutamine oli häiritud enam kui 24 tundi alates eile kella kella 8:47. Probleemide põhjuseks oli süsteemi arendava SK ID Solutions poolt kolmapäeva öösel tehtud tarkvarauuendus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.