Uudis

Markus Villig annab lootust, et me kõik võime varsti saada Bolti omanikeks

Taxify kaasasutaja ja juht Markus Villig / Foto: Scanpix

Bolti (end. Taxify) asutaja ja tegevjuht Markus Villig ütles New York Timesile antud intervjuus, et ettevõte võib 3-5 aasta perspektiivis börsile minna.

Sel juhul võiksid ka kõik eestlased Euroopa ja Aafrika kiiremini areneva transpordiplatvormi edusse panustada ja sellest kasu lõigata.

Kuigi Bolt pole uutele turgudele sisenemise ning juhtidele ja klientidele soodustuste pakkumise tõttu kasumis, kaotab Eesti transpordiplatvorm Uberist ja Lyftist vähem raha, ütles Villig New York Timesile. Iga sõidujagamise eest saadud 10 dollari kohta kaotab Bolt 1 dollari.

Börsiralli käib

USA sõidujagamisturu suuruselt teine tegija nr 2 Lyft läks hiljuti börsile, hinnates ettevõtte väärtuseks 24 miljardit dollarit. Esialgne entusiasm jahtus aga kiiresti, kui aktsia hind langes avamispäeva 87,24 dollari pealt tänase 60 dollari peale.

Peatsest börsileminekust on teatanud ka suurim tegija Uber, mille puhul räägitakse võimalikust 100 miljardi dollarilisest väärtusest.

Kas see ka reaalne on, st kas investorid on nõus nii palju maksma, on ebaselge. Eriti arvestades, et Uber kasvas 2018. aastal vaid 42%, võrrelduna 106 protsendiga aasta varem. Eelmisel aastal “põletas” Uber 3 miljardi dollari jagu investorite raha.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.