Uudis

Miks Aliexpressi pakid viimasel ajal Hiinast kohale ei jõua? Omniva e-kaubanduse juht teeb puust ja punaseks

Aliexpress.Shutterstock

Omniva e-kaubanduse ja pakiäri valdkonnajuht Andre Veskimeister andis Rahageeniusele pika intervjuu, kus ta selgitas ka muuhulgas, mis toimub viimasel ajal Aliexpressis, et sealt tellitud pakid viimasel ajal hilinema või kaduma kipuvad.

Veskimeister ütles, et selles ei saa otseselt Hiinat või Hiina posti süüdistada, kuid rahvusvahelise postiteenuse kvaliteet on viimasel ajal selgelt langenud. “Mahud on kasvanud ja seega otsitakse efektiivsemaid kanaleid, kuidas odavamalt asju saata. Seal on hindadele väga tugev surve,” rääkis ta.

Tema sõnul on nad kohanud kahtlaseid ja kummalisi partnereid ja väga imelikke riike, mille kaudu pakke saadetakse. “Viimane kord saime juhuslikult konteineritäie pakke, mis tuli läbi Kolumbia. Väga tavaline on see, et saadetisi vormistatakse läbi Vietnami, Jeemeni või Azerbaidžaani,” kirjeldas Veskimeister

Kuna rahvusvahelised partnerid otsivad väga odavaid kanaleid, siis on ka risk, et pakid jäävad kuskile kinni või kaovad ära. “Meie ei tegele rahvusvahelise tarnega, aga näeme selgelt, et seal on probleemid, kvaliteet on kehvem kui aasta tagasi. Sinna on liitunud uusi ettevõtteid, kes tahavad asja odavamalt teha,” ütles Veskimeister.

Teine asi, millele tähelepanu tasub pöörata, on Veskimeistri sõnul saadetise jälgimisnumber, mis jätab tarbijale saadetise asukohast tihtilugu vale mulje.

“Seal on väga palju tarbijaga manipuleerimist ja kahtlast tõlgendamist. Tihti jäetakse mulje, et saadetis on sihtriiki jõudnud, aga tegelikult pole võib-olla isegi Hiinast välja tulnud. Aga vahendaja tahab näidata ennast paremas valguses, et tema on selle kauba juba ära viinud. Siis tuleb tarbija pahameel Omnivasse, et kuidas see võimalik, et pakk on mitu kuud juba Eestis olnud,” sõnas ta.

Mida teha, et pakid ikka Hiinast kohale jõuaksid? “Siinkohal soovitus tarbijale: ärge valige tasuta tarnet. Siis valite teenuse, millel pole tracking informatsioon tagatud,” soovitas Veskimeister. “Võtke natuke kallim tarnetingimus, aga veenduge, et seal on tegemist registreeritud saadetisega.”

Loe täismahus intervjuus Andre Veskimeistriga siit.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.