Uudis

Minister Mäggi: tselluloositehase kavandamisel pole riigi juhtiv roll vajalik

Valitsus ja omavalitsused debateerivad, milliseid planeeringuliike tehakse jaoks saaks kasutada. Ettevõtjad teatasid aga juba 8. novembril projekti külmutamisest. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Loe ka:

Riigihalduse ministri Janek Mäggi sõnul pole puidurafineerimistehase kavandamiseks riigi juhtiv roll igal juhul vajalik; kui üksteisega külgnevad kohalikud omavalitsused soovivad tehase rajamise võimalusi välja selgitada, on neil õigus tellida selleks vajalikke uuringuid.

Pärnu linna ning Häädemeeste ja Saarde valla juhid pöördusid möödunud aasta lõpus valitsuse poole palvega selgitada välja, kas puidurafineerimistehase rajamine Pärnumaale on võimalik või esinevad sellist puidutöötlemist välistavad asjaolud.

Janek Mäggi kirjutab oma vastuses, et omavalitsusüksuste õiguseks on korraldada vallas või linnas ruumilist planeerimist ja teha seejuures naaberomavalitsustega koostööd.

“Siinjuures on oluline, et puidurafineerimistehase planeerimiseks võib kasutada mitut erinevat planeeringuliiki. Puidurafineerimistehasele asukoha valimiseks sobivad näiteks üldplaneering ja kohaliku omavalitsuse eriplaneering,” märkis minister.

Mäggi lisas, et praeguseks pole rahandusministeeriumile esitatud uut puidurafineerimistehase kavandamiseks vajaliku planeeringu algatamise taotlust. Ta pidas oluliseks märkida, et kui riik kavandaks omaalgatuslikult puidurafineerimistehast, siis teeks ta seda kogu riigi territooriumil, mitte ühes konkreetses Eesti piirkonnas.

Tselluloositehase rajamist plaaninud Est-For Invest teatas 8. novembril, et tulenevalt valitsuse otsusest eriplaneering lõpetada jäävad ettevõtjad ootama paremat investeerimiskliimat ja lõpetavad Eestis tselluloositehas arendusprojekti.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.