Uudis

Mitmed valitsusest lahkuvad ministrid saavad kümneid tuhandeid hüvitist

Üks korraliku hüvitise saajatest on rahvastikuminister Riina Solman.Foto: Scanpix/Postimees/TairoLutter

Valitsus on murenenud ning praegu käivad koalitsioonikõnelused Keskerakonna ja Reformierakonna vahel. See tähendab, et ilmselt tuleb lahkuda Isamaa ja EKRE ministritel, mis tähendab ka korralikku hüvitist.

Lahkumisraha saavad riigilt need ministrid, kes ei asu uuesti tööle riigikogus. Hüvitisest jäävad ilma ka valitsuse liikmed, kes kohe hakkavad tööle uues valitsuses.

Hüvitise summa pole üldse väike – kuue kuu ametipalk. Kuna minister teenib kuus 5662 eurot ja 50 senti, tähendab see, et kokku on summa 33 975 eurot.

Paljud ministrid on tipp-poliitikud, kes on valitud ka riigikokku. Nemad hüvitist ei saa ning edaspidi tuleb neil leppida parlamendisaadiku palgaga, milleks on 4330 eurot kuus. Sinna juurde tulevad kuluhüvitised – kuni kolmandik palgast.

Pea 34 000 eurot lahkumishüvitist saab Isamaa ridadest kindlasti rahvastikuminister Riina Solman, kes sai valimistel alla tuhande hääle ning riigikokku ei pääsenud. Sama kehtib ka justiitsministri Raivo Aegi kohta, kellel samuti mandaati saada ei õnnestunud.

Praegune kultuuriminister Tõnis Lukas ütles ennist oma riigikogu koha ära ning töötas mujal. Praegu pole selge, mis temast saab.

EKRE ridadest saavad lahkumishüvitist keskkonnaminister Rain Epler ja IT-minister Raul Siem, kes mõlemad valimistel ei osalenudki; samuti maaeluminister Arvo Aller.

Nõunikele, sealhulgas peaministri nõunikele, ei ole hüvitist seadusega ette nähtud. Küll saavad teenistusest lahkujad kasutamata puhkusepäevade eest hüvitise, öeldi valitsuse kommunikatsioonibüroost. Selle täpne suurus selgub siis, kui töösuhte lõpukuupäev paigas on.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.