Uudis

Nagu kuum kartul: rahandusministeerium pole Danske raportiga pihta hakanudki

Rahandusminister Toomas TõnisteFOTO: SANDER ILVEST/EESTI MEEDIA /Scanpix

Ehkki valitsus otsustas juba oktoobris tellida Danske kohta raporti, pole seda siiani tehtud, ühtlasi pole selge, kas Eesti osaleb USA käivitatud uurimises, kirjutab rahvusringhäälingu uudisteportaal.

Valitsuse otsusest väidetava rahapesuga seoses raport tellida on varsti juba pool aastat möödas, kuid raporti koostamist pole rahandusministeerium senini alustanud, märkis ERR-i portaal. Rahandusministeerium toob põhjusena välja asjaolu, et õiguskomisjon otsustas rahapesu tõkestamise paketi menetlemise katkestada.

Rahandusministeeriumi pressiosakond viitas Tõniste varem välja öeldud seisukohale, et raporti koostamisse tuleks sõltumatuse nimel kaasata riigikontroll, kes vajaks juurdepääsu infole, mida praegune seadus avalikustada ei luba, ja seega oleks vaja kõigepealt seadust muuta, lisas ERR.

Danske Eesti filiaali tegevuse asjus on uurimise algatanud ka USA väärtpaberi- ja börsikomisjon (SEC). Kas aga ka Eesti selles uurimises osaleb, ei ole selge. “Justiitsministeerium tutvustas sellekohaseid ettepanekuid valitsusele ning kindlasti peab seda koostööd vajalikuks ja tegevus selles suunas käib,” ütles justiitsminister Urmas Reinsalu ERR-ile.

Rahandusministeerium ei ole Reinsalu ettepanekute osas veel ühtki otsust teinud, finantsinspektsioon ei soovi aga võimalikku uurimises osalemise kohta infot avalikustada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.