Uudis

Piimapudelid tulevad tagasi, koos korduvkasutatavate jäätisetopsidega

Eksitavalt euroopaliku nimega Häagen-Dazsi jäätis pärineb hoopis New Yorgist. Loodetavasti saab seda peatselt osta taolises ilusas termopurgis.Foto: Loop

Mis oleks, kui ühel päeval saaksime jäätist osta igeriku ühekordse plasttopsi asemel korralikus, pealegi külma hoidvas metallpurgis? Kui maius söödud, saadaksime selle tootjale tagasi, kes peseks purgi puhtaks ja paneks sinna uue jäätise.

New Yorgi ja Pariisi tarbijatel võib varsti taoline võimalus avaneda. Loopi nimeline ettevõte teeb koostööd selliste maailmanimedega nagu Häagen-Dazs, Pantene, Tide, Oral-B, Gillette, Hellmann’s ja paljud teised, et võtta kasutusele pakendid, mis tühjaks saades uuesti tootja juurde täitmisele viiakse.

Tegevust plaanitakse alustada juba selle aasta kevadel. Kuna pundis on nii suured firmad, siis võib loota, et asjast ka asja saab. Loop võtab enda kanda transpordi ja pakenduse – kõik tellitud asjad tuuakse kohale ja viiakse uuesti täitmisele ühe kotiga, ilma igasuguse kiletamise ja papita.

Aga Eestis?

Jäätisetootja La Muu asutaja Rasmus Rask ütleb, et taolise skeemi juures on keeruliseks kohaks just pakendi puhastamine, kuna praegu on kogu taaskasutus üles ehitatud materjali, mitte pakendi korduvkasutamisele.

“Selline asi võiks toimida siis, kui oleks universaalne pakend (klaaspurk, plekkpurk) ning teenusepakkuja, kellel on nende pakendite puhastussüsteem. Ehk et näiteks La Muu rendiks teenusepakkujalt purke, paneks neile oma logodega krae ümber ning tagastamisel jõuaksid purgid puhastusjaama,” mõtiskleb Rask.

Kulleriga toitu koju toov ja ka pakendid ära viiva FreshGo turundusjuht Annika Altmäe leiab, et asjal on põhimõtteliselt jumet, aga arvab, et tegu on ilmselt pikema protsessiga.

“See konkreetne artiklis välja pakutud lahendus nõuaks aga siis pakendite viimist otse tootjatele. Kuna me pigem vahendame teiste edasimüüjate kaupa ja ei oma päris oma hulgipartnereid ega oma suurt ladu, siis on see võib-olla veidi pikem protsess, aga heaks tulevikuideaaliks on see kindlasti,” ütleb Altmäe.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.