Pilk peale: kui häid musta reede soodukaid Eestist leiab?

Must reede Ülemiste kekuses.Foto: Scanpix

Ülemaailmne ostupüha must reede on selgelt kohal ka Eesti poodides. Leiab päris häid pakkumisi, mõned neist kestavad isegi kogu nädalavahetuse.

Teeme väikese noppe pakkumistest, mille Eesti veebipoodidest leidsime.

Esiteks, korralikke allahindlusi teevad suured veebikaubamajad nagu Shoppa ja Kaup24, mis lubavad vastavalt kuni 60% ja kuni 80% allahindlust.

Vähemalt natuke odavamad on enamik kaupu ning tavapärasest rohkem saab ostude eest ka boonusraha, transport on paljudel kaupadel tasuta, Shoppa lubab alates 50 eurost kõigele tasuta transporti.

Kaup24 on alla hinnanud muuhulgas lõhnu. Näiteks Versace Crystal Noir parfüüm naistele maksab praegu veebipoes 66 eurot; Kaubamajas on sama lõhna hind 110 eurot. Versace Man Eau Fraiche maksab 100 milliliitri kohta alla 45 euro, Kaubamajas 82 eurot.

Astri pakub soodustusi oma e-poes ja ka keskustes, reedel on ka e-poes tasuta tarne pakiautomaatidesse. Soodustused ulatuvad 30 protsendini.

Kodukaubad ja tööriistad

Aled on praegu ka ehituspoodides. K-rautas toimub pühapäevani Must Müük, paljud tooted on 40% all, tavahinnaga tooted 30%. Näiteks saab muidu 375 eurot maksva Electroluxi ahju kätte 202 euroga, Makita ketassae aga 164 asemel 95 euroga.

Bauhofis on ale täpselt samasugune – 30% tavahinnaga kaupadelt, hulgalt bränditoodetelt aga 40% alla. Näiteks on kõvasti alla hinnatud värvid, valgusallikad ja talverehvid.

Bauhausis kestavad soodushinnad päeva kauem, 30. novembrini. Seal käivad aled brändide kaupa, enamasti on soodustus 15 kuni 25 protsenti.

Jyskis on aled pühapäevani, pood lubab kuni 70% soodustust. Suuremad allahindlused on näiteks kardinatele, voodipesule, sisemööblile ja jõulukaupadele.

IKEA musta reede kampaaniat ei reklaami, aga mõningaid väiksemaid allahindlusi leiab, näiteks leiab paari euro võrra odavamaid patju.

Tehnika

Euronicsis kestavad musta reede aled 30. novembrini ning allahindlusi on hulgale kaupadele. Näiteks 5. seeria Apple Watchi saab praegu 490 euro asemel kätte 330 euroga.

Selle aasta alguse 256 GB Macbook Airi 1120 euro asemel 960 euroga. 75-tollise Philipsi 4K-teleri saab aga 1500 euro asemel soetada 800 euroga.

Klickist saad aga näiteks Lenovo Gaming 3 Ryzen5 läpaka 200 eurot odavamalt, 750 euroga. Xiaomi Redmi Note 9 Pro aga saad kätte 190 euroga, samas kui tavahind on 300 euro juures.

OnOffi veebipoes on soodukad kuni 50 protsenti, enamasti aga 20-30% juures. Kõik LG tooted on 20 protsenti alla hinnatud ja alates 500 eurost saab kaupadele tasuta transpordi.

Elisa e-poest on protsentide mõttes suurimd soodustused tarbekaubal – näiteks Samsungi 5100 mAh akupanga saab 25 euro asemel kümnega, JBL Clip 3 kõlati 60 euro asemel 35 euroga.

Korralikke soodustusi leiab ka kõrgema otsa kaupadelt: näiteks Samsungi 75-tolline telekas maksab 2000 euro asemel 1530, Macbook Airi sellle aasta 256 GB mudel aga 1219 euro asemel 1000.

Raamatud ja mänguasjad

Juku mänguasjakeskus lubab oma kodulehel, et kuni 29. novembrini on kõik mänguasjad 25 protsenti alla hinnatud – sinna alla lähevad ka näiteks LEGO kaubad ja nukud. Kendama mänguasjad on isegi 30 protsenti odavamad.

Apollos on Apollo klubi liikmetele reedel kogu kaup 20 protsenti odavam; see ei kehti allahinnatud toodetele, e-lugeritele ega e-raamatutele.

Rahva Raamatus on aga pühapäevani kogu kaup 15 protsenti soodsam, ehkki sealgi ei saa odavamalt osta tehnikat, e-raamatuid ega juba alla hinnatud kaupu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.