Uudis

Pilk peale: kui palju maksavad praegu näomaskid ja kust kõige odavamalt saab?

Maskide kandmist nõuavad või soovitavad mitmed asutused.Foto: Shutterstock

Koroonaviirus on Eestis taas aktiivselt möllamas ning nii mõnigi asutus kipub nõudma või soovitama, et ees oleks näomask – näiteks ülikoolis ei pruugita sind loengussegi lubada, kui maski ees pole.

Vaatasimegi peale, kui palju maksavad näomaskid praegu Eesti apteekides ning suuremates poekettides. Paljudelt väiksematelt disaineritelt või firmadelt on võimalik osta ka disainermaske, ent neid me praegu ette ei võta. Muidugi on võimalik mask ka ise valmis teha, ent see ei pruugi tingimata head kaitset anda.

Esiteks poeketid. Maxima e-poest Barbora on võimalik soetada 50 Hiinast pärit ühekordse näomaski komplekt 29,99 euroga, nii et ühe maski hind on 60 senti.

Umbes sarnase hinnaga kolmekihiliste maskide komplekti leiab ka veebi-toidupoest Megaturg, kus 50 maskist koosnev komplekt maksab 24,90 eurot ehk ühe maski hinnaks on 50 senti.

Rimi veebipoest suuremaid komplekte ei leia, ent pakkumisel on Leedu firma Grizase neljakihiline steriliseeritud mask, mida saab osta ühekaupa – tükihind on 3,99 eurot.

Coop pakub valikuvõimalust – üks Hiinast pärit ühekordsete maskide komplekt, millest igas 10 maski, maksab 7,49 eurot, teine samuti Hiinast pärit kümne ühekordse maskiga komplekt 7,39 eurot. Hinnaks tuleb seega 74 või 75 senti maski kohta.

Selveris on müügil lai valik Faceweari brändi näomaske, mis näevad välja ka stiilsed. Pood reklaamib, et need on masinpestavad. Ühe maski hinnaks on 9,99 eurot, soetada saab näiteks heleroosa, täpilise või mustade-valgete ruutudega variandi.

Prismas on müügil näiteks Elers Medicali maskid, 25 tükki karbis, komplekti hind 9,90 ehk 40 senti maski kohta. Soetada saab ka Kingfa ühekordseid makse hinnaga 16,90 – karbis on 50 maski, tükihind seega 34 senti.

Apteekides on hinnad väga erinevad

Näomaske leiab mõistagi ka apteekides. Valikus on väga palju variante – suurema ja väiksema kihilisusega, komplektides ja mitte. Võtsime ette paar komplekti, mida leiab paljudest apteekidest.

Üks variant, mis on olemas enamikes apteekides, on firma Biobase kolmekihiliste ühekordsete maskide komplekt. Ühes pakis on 50 maski ning enamik apteeke müüb portaali Raviminfo andmetel komplekte 35 euroga – ehk 70 senti maski kohta.

Enam kui sajas Eesti apteegis on müügil Hiina firma Shenzhen Centruy ühekordsete kolmekihiliste maskide pakid, igas 50 maski. Hinnad kõiguvad väga palju: näiteks Tartus Võru tänaval asuvast Ravana apteegist on võimalik komplekt kätte saada 40 euroga, Kohtla-Järvel asuvas Allee apteegis tuleb aga välja käia isegi 74,99 eurot. Enamikes apteekides on paki hind umbes 55 eurot ehk veidi üle euro maskist.

Paljudes kohtades on müügil ka Hiina firma Jiangsu Kangbao Medical meditsiinilised kaitsemaskid, mis on samuti mõeldud ühekordseks kasutamiseks. Gemtier nime kandva seeria komplektis on samuti 50 maski.

Ühes kohas, Võnnu apteegis on võimalik Jiangso komplekt kätte saada ka 45 euro ja 50 sendiga, ent enamasti algab hind 55,48 eurost (sellist hinda saab ka näiteks Apotheka e-apteegist) ning ulatub 58,50 euroni. Ühe maski hinnaks on seega veidi üle euro.

Mitmes apteegis on müügil ka Hiina firma Zhende kolmekordsete meditsiiniliste maskide komplekt – nagu ikka, ühekordseks kasutamiseks. Neid on pakis 30 tükki ning komplekti hind algab 30 eurost (Jõgeva linnaapteegis) ning ulatub 40 euroni (Lastepolikliiniku Südameapteegis). Apotheka e-apteegis saab komplekti kätte 34 euro ja 78 sendiga. Ühe maski hinnaks on seega samuti euro ja peale.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.