Pesulas purunenud peegel
Näiteks Cleanparki puhul seisnes juhtum selles, et tarbija tellis nendelt autopesu, mille käigus kukkus aga ära auto küljepeegel. Teenindaja paigaldas selle omavoliliselt tagasi ning tarbijal kukkus see hiljem sõidu käigus uuesti ära.
Tarbija nõudis kauplejalt küljepeegli hüvitamist, kuid viimane sellega ei nõustunud. Kaupleja väitis, et küljepeegel sai kahjustada enne või pärast pesu ning seda tõendab fakt, et küljepeegel kukkus tarbija autol küljest mitu päeva hiljem pärast pesulast lahkumist. Kompensatsiooniks pakkus kaupleja tarbijale tasuta pesu.
Tarbijavaidluste komisjon otsustas, et kuna videosalvestiselt on näha peegli ära kukkumist pesu ajal, siis järelikult peaks kaupleja selle tarbijale ka hüvitama. “Isegi kui peegel oli enne pesu kinnitustest lahti, siis kaupleja pole tõendanud, et klambrite purunemine ei leidnud aset siis kui töötaja paigaldasjõudu rakendades peeglit käsitsi tagasi korpusesse,” leidis komisjon.
Samuti on mustas nimekirjas mitu tuntud kauplust, näiteks Surfar OÜ (Surfhouse). Tarbijavaidluste komisjoni juhtumi kirjelduse järgi tagastas Surhouse’ist jalatsid ostnud klient need järgmisel päeval, sest need olid talle väiksed. Kauplus keeldus neid aga tasuta tagasi võtmast põhjendusega, et jalatsitel olid kulumisjäljed.
Komisjon vaatles aga jalatseid koos eksperdiga ning viidatud kulumis- ja kandmisjälgi ei leidnud. Komisjon tegi otsuse tarbija kasuks, kuid kaupleja seda ei täitnud.
Kokku 36 ettevõtet
Täit nimekirja märtsis, aprillis ja mais musta nimekirja lisatud ettevõtetest näed allpool. Nimekirja lisatakse ettevõtted, kes ei täida tarbijavaidluste komisjoni tarbija kasuks tehtud otsust 30 päeva jooksul.