Uudis

Pilk peale: tarbijakaitse lisas musta nimekirja ohtralt uusi ettevõtteid

Must nimekiri sai lisa.Shutterstock

Viimastel kuudel on TTJA (Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelvalve Ameti) must nimekiri saanud hulganisti täiendust ja paslik on taas üle vaadata, mis kauplejad ei täida tarbijavaidluste komisjoni otsuseid.

Kokku on märtsis, aprillis ja mais musta nimekirja lisandunud 36 kauplejat, kes pole komisjoni otsuseid täitnud. Märtsis ja aprillis lisandus 10 ettevõtet, maikuus aga 16.

Fooni annavad kolmel kuul peamiselt autode, nende tarvikute, varuosade ja autopesuga tegelevad ettevõtted nagu Cleanpark OÜ, Salome Tartu AS, ASMO OÜ, Autodeost OÜ, Autod ja Osad OÜ. Samuti leiab nimekirjast mitu jalatsi- ja riidepoodi.

Pesulas purunenud peegel

Näiteks Cleanparki puhul seisnes juhtum selles, et tarbija tellis nendelt autopesu, mille käigus kukkus aga ära auto küljepeegel. Teenindaja paigaldas selle omavoliliselt tagasi ning tarbijal kukkus see hiljem sõidu käigus uuesti ära.

Tarbija nõudis kauplejalt küljepeegli hüvitamist, kuid viimane sellega ei nõustunud. Kaupleja väitis, et küljepeegel sai kahjustada enne või pärast pesu ning seda tõendab fakt, et küljepeegel kukkus tarbija autol küljest mitu päeva hiljem pärast pesulast lahkumist. Kompensatsiooniks pakkus kaupleja tarbijale tasuta pesu.

Tarbijavaidluste komisjon otsustas, et kuna videosalvestiselt on näha peegli ära kukkumist pesu ajal, siis järelikult peaks kaupleja selle tarbijale ka hüvitama. “Isegi kui peegel oli enne pesu kinnitustest lahti, siis kaupleja pole tõendanud, et klambrite purunemine ei leidnud aset siis kui töötaja paigaldasjõudu rakendades peeglit käsitsi tagasi korpusesse,” leidis komisjon.

Samuti on mustas nimekirjas mitu tuntud kauplust, näiteks Surfar OÜ (Surfhouse). Tarbijavaidluste komisjoni juhtumi kirjelduse järgi tagastas Surhouse’ist jalatsid ostnud klient need järgmisel päeval, sest need olid talle väiksed. Kauplus keeldus neid aga tasuta tagasi võtmast põhjendusega, et jalatsitel olid kulumisjäljed.

Komisjon vaatles aga jalatseid koos eksperdiga ning viidatud kulumis- ja kandmisjälgi ei leidnud. Komisjon tegi otsuse tarbija kasuks, kuid kaupleja seda ei täitnud.

Kokku 36 ettevõtet

Täit nimekirja märtsis, aprillis ja mais musta nimekirja lisatud ettevõtetest näed allpool. Nimekirja lisatakse ettevõtted, kes ei täida tarbijavaidluste komisjoni tarbija kasuks tehtud otsust 30 päeva jooksul.

Märtsis lisatud kauplejad: Cleanpark OÜ, Eltecpro OÜ, Heles It OÜ (hss.ee), JUSTART OÜ, LRN Ventures OÜ, Beno Rent OÜ (Lavenderia), Anigara OÜ, HHLP OÜ, Pirita Jõepargi OÜ, Salome Tartu AS (Automaailm).

Aprillis lisatud kauplejad: All Kaubanduse OÜ (Starcom), Balti Äri OÜ (Eligo), IluLink OÜ, Komisjonikaup OÜ, Surfar OÜ (Surfhouse), PassRock OÜ, Saunapoint OÜ, Star Company OÜ, Warlock OÜ, Sessife OÜ

Mais lisatud kauplejad: ASMO OÜ, Artom OÜ (kanall.ee), Autodeost OÜ, Horsepower OÜ, Jurban Artist Management OÜ, Krutski OÜ, Ledkauplus OÜ, Lukukeskus OÜ, MKC Grupp OÜ, Alvabore OÜ, Andi Mööbel OÜ, Morande Shoes OÜ, Skyworld Entertainment OÜ, Santigron Livornio OÜ, Standardjuhtimise OÜ, Autod ja Osad OÜ.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.