Uudis

Riik hoiatab inimesi ülipopulaarse makseteenuse eest, mis on Eesti turul juba pool aastat

Finantsinspektsioon saatis Stripe'i kohta välja hoiatusteate.Foto: Shutterstock

Finantsinspektsioon saatis paar päeva tagasi välja teate, kus hoiatab inimesi populaarse makselahenduse Stripe eest, kuna firma pole hankinud kohalikku tegevusluba.

Hoiatusteate väljastas inspektsioon 25. veebruaril. Selles seisab, et firmal Stripe Payments Europe, Ltd pole makseteenuste osutamiseks Eestis tegevusluba ja seega puudub firmal õigus osutada Eestis makseteenuseid.

Inspektsioonil on sellise teate saatmiseks täielik õigus ja isegi kohustus – kehtivate seaduste järgi peab tõesti makseteenuste pakkumiseks Eestis tegevusluba olema ning inspektsioon peab avalikkust teavitama firmadest, kellel seesugust luba pole. Enamasti käivad teated pettusehõnguliste veebikülgede kohta, mis ennast Eesti inimestele turundavad.

Stripe on aga üks maailma populaarsemaid makselahendusi – firma väärtus on üle 20 miljardi dollari ning petturitega tegu pole. Platvormi kaudu saab arveldada umbes 130 valuutas ning see on suunatud eelkõige ettevõtetele, mis saavad teenuse kaudu klientidelt makseid vastu võtta.

Ettevõte ise teatas Geeniusele, et neil on juriidiliselt asjad korras.

Eriti kurioosseks teeb asja see, et Eesti turul on firma olnud juba pool aastat ning andis tulemisest ka laialt teada – finantsinspektsioon saatis teate välja aga alles nüüd.

“Eestis on palju ettevõtlikkust ja tehnoloogilist oskusteavet ning oleme veendunud, et Eesti ettevõtete globaalne laienemine jätkub ka läbitulevikus,” ütles Stripe’i Kesk- ja Ida-Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika regiooni juht Felix Huber mullu septembris, kui turule tuldi. Ta rääkis veel, et Stripe soovib suurendada loovate ja ambitsioonikate Eesti ettevõtetele ekspordivõimalusi.

Teenust kiitsid toonases pressiteates ka Eesti idufirmad Click & Grow ja Arcweave, mis mõlemad platvormi kasutavad.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.