Uudis

Saaremaa napsutootja plaanib ühisrahastust ja loob elamuskeskuse

Eesti džinnitootjal on suured plaanid. Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock.

Saaremaa käsitöödžinni ja -toonikutootja Lahhentagge plaanib õige pea käivitada ühisrahastuskampaania, mille kaudu saab igaüks firmasse investeerida. Saadud summadega on firmal suured plaanid.

“Teeme jaanuari lõpus sulle võimaluse anda Lahhentagge eduloole vunki juurde ja soetada osa sellest endale päriseks,” annab firma oma kodulehel teada.

Praegu on firma käive suurusjärgus 100 000 eurot. Seda kavatseb Lahhentagge jõuliselt suurendada: sel aastal peaks käive olema juba 180 000 eurot ning 2023. aastaks 650 000 eurot, selgub promomaterjalidest.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Põgusalt loetleb ettevõte ka tulevikuplaane: oma joogid tahab firma teha kättesaadavaks 10 korda rohkematele inimestele, avada Saaremaal elamuskeskuse, laiendada haaret Eestis vähemalt 300 ja välisriikides 1000 kohani.

Siht alkoholivabade jookide turg

Üks valdkond, kus Lahhentagge laieneda plaanib, on alkoholivabad joogid. “Lahhentagge esimene alkovaba džinnipartii haarati ära nädalaga,” kirjutab firma kodulehel.

Kampaania eeltutvustuses seisab, et alkohoolsed käsitööjoogid on juba mõned aastad olnud trendikad. Viimastel aastatel on USAs tootjate arv kavanud 10-kordseks ja Põhjamaades on mitmed väiketootjad kasvanud suureks.

“Samasugune trend on algamas mittealkohoolsete destilleeritud jookide turul. Suurbritannias 58% baarikülastajatest ostavad rohkem alkovabasid jooke, kui aasta tagasi. Järjest rohkem baare ja restorane teevad spetsiaalse alkovaba džinnimenüü. Google näitab, et sõna “mocktail” otsingud on tõusnud 42% ja “non-alcoholic” 81%,” selgitab firma.

Kui minnakse välja, tahetakse Lahhentagge hinnangul klaase kokku lüüa ka siis, kui plaanis on hiljem autorooli minna, ei joo alkoholi või vähendada selle tarbimist. “Ei pea olema peo pidur, ei pea piirduma mahla või veega. Alkovabad joogid saavad olla sama head, kui kõige paremad kokteilid,” märgib Lahhentagge.

Mida firma veel toodab?

Praegu on ettevõtte üks põhitooteid Saaremaa kadakatest valmistatud Lahhentagge Ösel Dry Gin. Lisaks on turul toonikud – kadaka-mandariini maitseline ning kuuse-kardemoni toonik.

Neist viimasega on firma hiljuti ka meedia uudiskünnise ületanud – nimelt kasutab Lahhentagge nende valmistamiseks muuhulgas üle jäänud jõulukuuski, näiteks on pudelisse pandud Kuressaare, Pärnu ja Helsingi linnajõulupuud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.