SEB investeerimisfondide valik laienes: võimalik on valida enam kui kolmekümne erineva fondi seast

SEBs saab nüüd valida enam kui kolmekümne investeerimisfondi seastFoto: Shutterstock

SEB era- ja ärikliendid saavad nüüd oma raha paigutada 11 uude investeerimisfondi – klientidel on valikus kolmandiku võrra rohkem SEB investeerimisfonde ehk kokku on võimalik valida 32 erineva eurodes arveldava fondi vahel, kuhu investeerida.

SEB jaepanganduse valdkonna juhi Ainar Leppäneni sõnul on investeerimisfondidesse raha paigutavate klientide arv kogu Baltikumis aastaga kasvanud enam kui 4 protsenti. Hoolimata elukalliduse tõusust ja majanduslikust ebakindlusest, investeeritakse oma tuleviku kindlustamiseks siiski järjest rohkem.

“Täiendasime oma fondivalikut veel 11 fondiga, et pakkuda investoritele raha paigutamiseks mitmekülgsemaid võimalusi ning laiemat geograafilist haaret. Nüüd saavad era- ja ärikliendid valida enamate aktiivselt või passiivselt juhitud fondide, kõrge või madala riskiga ning kasvufondide või dividende maksvate fondide hulgast. Sealjuures on kolm fondi seadnud jätkusuutlikud investeeringud oma peamiseks eesmärgiks, et aidata leevendada kliimamuutusi,” selgitas Leppänen.

Ligi viiendik investoritest hoiab oma sääste investeerimisfondides

Eestis hoiab 16 protsenti investoritest oma tulevikusääste investeerimisfondides, selgus SEB poolt oktoobris korraldatud uuringust ning see näitaja oli veebruaris 15 protsenti ehk on viimastel kuudel püsinud samal tasemel.

“Sealjuures on kindlasti oluline arvestada, et investeerimisega käivad kaasas ka riskid ning nende hindamine on äärmiselt oluline. Kuid oma raha paigutamine investeerimisfondidesse võib pikaajaliselt aidata oma sääste inflatsiooni ja sellega kaasneva ostujõu languse eest paremini kaitsta ning vara väärtust säilitada ja kasvatada,” lisas Leppänen.

SEB andmed näitavad, et keskmine investeerimisfondidesse raha paigutav Balti investor on 45-aastane ja talle kuuluva keskmise fondiportfelli väärtus on ligi 3 400 eurot. Seehulgas on iga viies investor meessoost ja vaid iga kümnes naissoost. Leppäneni sõnul laiendatigi investeerimisfondide pakkumisi, et kõigil investoritel oleks rohkem valikuid ja nad saaksid investeerimisotsuste tegemisel kaaluda erinevaid võimalusi.

SEB poolt pakutavate investeerimisfondide nimekirja, nende prospektide ja põhiteabedokumentidega ning muude tingimustega saab tutvuda SEB kodulehel.


SEB korraldatud uuring Eestis, Lätis ja Leedus toimus 2023. aasta veebruaris ja oktoobris. Uuringu viis läbi Norstat ja kokku vastas mõlemal korral küsimustele Balti riikides 3006 inimest vanuses 18-74 eluaastat, neist Eestis 1000.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.