SEB maksab nüüd sulle arvelduskontol seisva raha eest intressi, aga seda vaid teatud summani

SEB kehtestab eraklientide arvelduskontole intressiFoto: Shutterstock

Reageerides muutunud turuolukorrale ja kasvanud baasintressidele, kehtestab SEB eraisikute arvelduskontole ehk nõudmiseni hoiusele intressi. Alates 1. detsembrist hakatakse arvestama ja maksma 0,4% intressi aastas kuni 5000 eurolt, mida hoitakse erakliendi arvelduskontol.

SEB jaepanganduse valdkonna juhi Ainar Leppäneni sõnul oleme naasnud olukorda, kus baasintressimäär on taas positiivne. “Kui ligi seitsme aasta jooksul oli euribori väärtus null või negatiivne, siis nüüd oleme naasnud olukorda, kus rahal on taas hind ehk baasintressimäär on positiivne ja tänaseks on see ajalooliselt ühel kõrgemal tasemel. See on tähendanud ka seda, et oleme ligi aasta jooksul pidevalt tõstnud nii eraisikute kui ettevõtete hoiuste intressimäärasid – väga paljud kliendid on seda võimalust ära kasutanud ja teeninud oma raha hoiustamiselt märkimisväärset tulu,” sõnas ta.

“Samas näeme, et meil on siiski küllalt palju erakliente, kes pole veel oma vaba raha pikemaks ajaks hoiustanud – nemad on jäänud intressitulu teenimise võimalusest paraku kõrvale. Seetõttu kehtestame eraklientide arvelduskontol olevate säästude jäägile 0,4% intressi aastas kuni 5000 euro suurusele kontojäägile, seda ületavalt summalt arvestame intressi 0,01%. Nii saavad kliendid edaspidi teenida tulu ka rahalt, mida nad kasutatavad igapäevasteks tehinguteks ja mis seisab nende arvelduskontol,” ütles Ainar Leppänen.

Leppäneni sõnul tähendavad uuendused seda, et klientidele pakutakse sobivaid raha hoiustamise võimalusi, alates ühest sendist ja ühest päevast kuni mistahes summa ja ajani. Hetkel on tähtajalise hoiuse intress kuni 4,25% aastas ning kogumishoiuse intress 1,80% aastas. 

Pikaajaliseks säästmiseks sobivad hoiused

“Kui kliendil on vaba raha, mida pole tarvis igapäevaselt kasutada või mida kogutakse pikema perspektiiviga mingil konkreetsel eesmärgil, siis need säästud on mõistlik paigutada konkreetseks perioodiks tähtajalisele hoiusele, mille intress on kõige kõrgem. Selliselt saab oma sääste inflatsiooni ja sellega kaasneva ostujõu languse eest paremini kaitsta ning raha väärtust säilitada ja kasvatada,” selgitas Leppänen.

Teine alternatiiv säästmiseks on kogumishoius, mis on oluliselt paindlikum, sest raha saab kasutusse võtta kolmepäevase etteteatamisega ning seni kogunenud intress sealjuures säilib. Kogumishoius ei ole kindla tähtajaga ja sinna on võimalik jooksvalt raha lisada.

Arvelduskontol on ligi kolmveerand säästudest

Hoiuste intressid on aasta jooksul jõudsalt tõusnud. Eraisikute hoiuste osakaal on aasta algusest kasvanud ligi 80% ja hetkel on hoiustel juba ligi veerand (27%) eraisikute säästudest.

Alates 1. detsembrist makstakse kõigile eraklientide arvelduskontodel hoitavatele summadele alates 0,01 eurost kuni 5000 euroni intressi 0,4% aastas ning sealt edasi jääb kehtima intressimäär 0,01% aastas. Intressi arvestatakse arvelduskontodel hoitavalt rahalt igapäevaselt päeva lõpu seisuga ja see makstakse välja kord kuus. Kõrgema intressi saamine ei sõltu paketi olemasolust.

0,4% intressimäära arvestus hakkab toimuma automaatselt eurodes arvelduskontodele. Muudatus ei mõjuta arvelduskonto kasutamist ja selleks ei ole vaja allkirjastada täiendavaid kokkuleppeid. 

Kõik kuni 100 000 euro väärtuses hoiused ühes krediidiasutuses hoiustaja kohta on garanteeritud riikliku tagatisfondi poolt. Täpsem info on leitav Tagatisfondi kodulehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.