Uudis

Selgus Nordica uue juhi palk

Nordica lennukid Tallinna lennuväljal.Foto: Erik Prozes, Postimees/Scanpix

Nordica uueks juhiks saab üllatuslikult Erki Urva, kelle töötasu saab olema 9800 eurot kuus.

See on tunduvalt väiksem eelmise juhikandidaadi Gunnar Kobini nõutud 15 000 eurost. Kobinil oleks pidanud täna olema esimene tööpäev, ent avalikkusele sai teatavaks, et endine Ekspress Grupi juht oli juba kuu aega tagasi kohast loobunud, kuna leidis, et palk on liiga suur, arvestades panust, mida ta ettevõttesse anda saaks.

“Lennundusäri mitte tundvate õpipoiste juhtimise tulemusena on see firma seal, kus ta täna on. Mulle tundus ebaõiglane võtta vastu ühiskonnas laialdast vastukaja tekitanud juhatuse liikme tasu, olemata ise võimeline selle eest kvalifitseeritud panust vastu andma,” põhjendas Kobin oma otsust BNS-ile.

Esmaspäeva hommikul sõlmiti viieaastane tööleping Erki Urvaga, kelle töötasu hakkab olema 9800 eurot kuus, ütles Nordica nõukogu esimees Toomas Tiivel BNS-ile. “Erki on olnud eelmisest aastast osaliselt Nordica palgal juhatuse nõunikuna, selles mõttes võib öelda, et oli õnnelik juhus ka,” lisas Tiivel.

Kobini sõnul soovitaski ta ise Urvaga tööleping sõlmida. Urva on ka varem lennundusvaldkonnas töötanud, olles aastatel 2002-2005 Estonian Airi juht ning 2012-2015 ettevõtte nõukogu liige.

Nordica juhile seatud eesmärgid jäävad ka Urva puhul samaks, mis tähendab, et tema ülesandeks on luua kolmest riigile kuuluvast lennundusettevõttest toimiv kontsern, panna need ettevõtted ühte jalga käima ning koos sellega välja töötada ja ellu viia riikliku lennukompanii jätkusuutlik strateegia tagamaks Eestile olulised lennuühendused muu maailmaga.

Samuti on plaan alustada Nordica enda kommertsplatvormi ehk piletimüügi- ja klienditeenindussüsteemi arendamisega, mis annab ettevõttele tulevikus suurema paindlikkuse ja sõltumatuse ning võimekuse Tallinnast lendude taasalustamiseks.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.