Uudis

Suur ostupidu Must Reede tulekul: kuidas käituda?

Enne kui süveneda sellesse, kuidas algavast ostupeost suurimat kasu lõigata, tasuks ehk mõelda, kas on üldse vaja sellega tegeleda.

Juhiseid, kuidas homme algava mustaks nädalavahetuseks paisunud ostukarnevali käigus maksimaalne tulemus saavutada ja mitte internetis pettuste ohvriks langeda, sajab uksest ja aknast.

Koondnime The Minimalists taha koondunud 20 miljoni jälgijaga tarbijalikkust vähendavat eluviisi propageerivad blogijad ja kirjanikud Joshua Fields Millburn ja Ryan Nicodemus on aga avaldanud postituse 40 põhjusega sel päeval ostlemisest üldse loobumiseks.

On seda ikka vaja?

Minimalistide soovitus on lihtne: osta Mustal Reedel ainult asju, mida sa ka muul ajal ostaksid. Millburn on ka ise suure kaubandusketi juhina töötanud ja ütleb, et aastalõpu nädalatega võivad kaupmehed teenida 40% oma aastatulust. Seetõttu ei ole tegu mitte lihtsalt suurte allahindluste, vaid äärmiselt läbimõeldud kampaaniatega.

Kaupmeeste huvi ei ole loomulikult pühade ajal tarbijatele asju odavalt ära anda, vaid soodsate diilidega meelitada ostjaid poodi soetama asju, mida neil tegelikult vaja polnud.

Tegelikult, leiavad Minimalistid, piisab selle aja rahulikult üle elamiseks vaid ühest põhjusest 40 asemel: ilma poes plastikut lehvitamata on võimalik oma pühadeaega palju sisukamalt veeta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.