Uudis

Swedbank: pangaäpid söövad sularaha välja

Nimemakse tegemiseks piisab saaja telefoninumbrist.Foto: Shutterstock

Kui tekib vajadus raha üle kanda, haaravad eestlased julgelt telefoni. Swedbanki andmetel kasvas möödunud aastal panga mobiilirakenduse kaudu tehtud ülekannete arv Eesti elanike seas ligi 30%. Keskmine äpi kasutaja teeb ühes kuus seitse ülekannet.

„Viimastel aastatel on nutitelefonist saanud paljude inimeste peamine tööriist oma igapäevaste rahaasjade ajamisel. Ka pandeemia ajendas inimesi varasemast enam sularahatehingutele alternatiive otsima. Trend näitab, et mobiilsete maksete populaarsuse kasv jätkub edaspidigi,“ selgitas Swedbanki klienditeenuste juht Ede Raagmets.

Swedbanki andmetel kasvas mobiiliäpi ülekannete funktsiooni kasutavate inimeste arv viimase aasta jooksul enam kui 16%. 2021. aasta veebruarikuus tegi ligi 330 000 kasutajat mobiilirakenduse kaudu vähemalt ühe makse.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Praegu teevad Swedbanki kliendid ligikaudu 40% digikanalites tehtavatest ülekannetest just mobiili vahendusel.

„Eestis ja teistes Balti riikides täheldatud suundumused näitavad, et 2021. aastal võib telefonist saada peamine igapäevaste rahatehingute vahend,“ ütles Ede Raagmets.

Äpi kaudu maksete tegemise populaarsuse kasvule on kaasa aidanud ka eelmisel aastal lisatud nimemakse funktsioon, mis võimaldab ülekandeid teha makse saaja telefoninumbri alusel, ilma et oleks vaja teada kontonumbrit.

Swedbank tõi sellise võimaluse turule 2020. aasta aprillis. Teise panga kliendile ülekande tegemiseks pole tarvis täiendavaid toiminguid, piisab sellest, kui telefonis on panga äpi uusim versioon. Nimemakseid saab teha ka teiste Eestis tegutsevate pankade klientidele, kui nad on oma klientidele selle võimaluse loonud. Lisaks koguvad populaarsust teisedki panga äpis pakutavad funktsioonid, nt mobiilsed viipemaksed ning „Minu eelarve“ tööriist oma kuludel ja tuludel silma peal hoidmiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.