Tadžikistani kelmid proovisid välja petta 26 000 eurot, kuid tabati otse teolt

Kelmid said kätte 4000 eurotFoto: Pexels

Tartu Politseiprefektuur pidas kinni kaks Tadžikistani kodanikku, kes kahtluste kohaselt osalesid ühe Tartumaa härra petmises. Kelmid tabati otse teolt tänu politseioperatsioonile, mis kulmineerus Jõhvi Swedbanki kontori juures kahtlusaluste tabamisega.

Info pettuse kohta saadi 14.oktoobril Tartust, kus teavitati, et ühelt eakalt härralt proovitakse välja petta ligi 26 000 eurot. Tadžikistani kodanikud esinesid Swedbanki töötajatena ning väitsid ohvrile, et pangas viiakse läbi aktsioon ebaausate töötajate väljaselgitamiseks. Tartu härral paluti välja võtta oma kontolt raha, anda see agendile ning hiljem lubati raha tagastada.

Tegu on kahe nooremapoolse mehega, kes elavad alaliselt Lätis. Kuigi politseil õnnestus kahtlustatavad tabada otse teolt, jõudsid kelmid kannatanu kontolt paraku juba 4000 eurot üle kanda.

Kahtlustatavate vahi alla võtmine oli Lõuna Ringkonnaprokuratuuri prokuröri Külli Saksa sõnul vältimatu. “Selliste skeemide taga on üldjuhul suurem organiseeritud kuritegevus ja kogutud andmete põhjal pageksid kahtlusalused vabaduses Eestist välismaale. Suure tõenäosusega hakatakse seejärel uurimisest kõrvale hoidma.” – lisab Külli Saks.

Kriminaalbüroo juht Rain Vosman lisas, et sama skeemi alusel on sel aastal Eestis toime pandud mitu kelmust. „Uurime täiendavalt, kas kinnipeetud meestel võib olla seos ka nende varasemate juhtumitega ning kes on taolisi kelmusi organiseeriva grupeeringu teised võimalikud liikmed,“ lisas ta.

Vosman rõhutas, et ükski pangatöötaja ei palu inimeselt tema paroole ning veel vähem pangakontolt sularaha välja võtta ja endale üle anda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.