Uudis

Täpsed andmed: saarlased ja hiidlased sõitsid eile mandrile suurel kiirusel ja hulgakaupa

Saaremaa parvlaev.Foto: Shutterstock
Eilsest alates kadusid Eesti saartel elavatele inimestele seatud piirangud mandrile mineku ning sealt naasmise osas. Eilse päeva müüginumbreid varasema nelja nädalaga võrreldes selgub, et reisijate arv kasvas Saare- ja Hiiumaa liinidel 267% ning sõidukite arv 134%. Kui aprillis teenindas TS Laevad esmaspäeviti keskmiselt 514 reisijat, siis eile sõitis praamidega mandri ja saarte vahel 1883 reisijat.

Hiidlased tegid saarlastele ära

Suursaartele pääseb TS Laevade poolt opereeritavate praamidega, mille täituvus on eriolukorra kehtestamisest saadik kesine olnud. Seda seetõttu, et eriolukorra juhi korraldusega piirati Eesti saartel elavatel inimestel ligipääsu mandrile. Piirangud kaotati eilsest ning nüüd saavad kõigil saartel elavad inimesed taas vabalt mandrile ning pärast ka koju tagasi sõita. Piirangute leevendamise tõttu tõusis eile Virtsu-Kuivastu ehk Saaremaad ja mandrit ühendava liini reisijate arv viimase nelja nädala esmaspäevadega võrreldes 266%. Sedapuhku tegid aga saarlaste suured sõbrad hiidlased neile sel korral ära tõstes Rohuküla-Heltermaa liini reisijate arvu eelneva nelja esmaspäevaga võrreldes 267% ehk ühe protsendi võrra rohkem. Hiidlaste võit on ilmne vaid protsentuaalses võrdluses kuna reisijate arvu osas ületasid saarlaseid neid tugevalt, eile reisis Virtsu-Kuivastu liinil 1296 inimest ning Rohuküla-Heltermaa liinil 587 inimest. Sõidukeid liikus vastavalt liinile eile 1071 ning 416. Reisijate arvu kasv oli TS Laevad juhatuse liikme-teenindusvaldkonna juhi Ave Metsla sõnul ilmne juba eile pärastlõunal.
LiinReisijaidSõidukeidProtsentuaalne muutus 4.mai vs. aprilli esmaspäevad (reisijad)Protsentuaalne muutus 4.mai vs. aprilli esmaspäevad (sõidukeid)
Virtsu-Kuivastu12961071266%139%
Rohuküla-Heltermaa587416267%123%
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.