Tele2 maksab enam kui 200 töötajale mitusada eurot kodukontori toetust: enamik töötajaid tahab kaugtööd jätkata

Kodukontor.Foto: Shutterstock

Tele2 plaanib maksta enam kui 200 töötajale 350 eurot kodukontori toetust, et inimesed saaks osta vajalikku varustust ja muud säärast.

Toetus on muidugi ühekordne – Tele2 personali- ja klienditeeninduse direktor Sirli Seliov ütles Geeniusele, et iga töötaja saab nelja aasta jooksul korra seda toetuse summat kasutada.

“Kuna olukord on väga muutuv, siis vaatame kehtivat süsteemi pidevalt üle, küsime inimestelt tagasisidet ja ideid, kuidas saame neid veel toetada. Näiteks tahame edaspidi rõhku panna vaimsele tervisele ja ergonoomsusele,” rääkis ta.

Toetust saavad enam kui 200 töötajat

Toetust makstakse kõigile Tele2 töötajatele, kelle töö võimaldab kodus tööd teha. Firma on 330 töötajat, esialgu jäävad toetuse saajate hulgast välja esinduste töötajad, kuna nende töö iseloom ei võimalda kaugtööd teha. “Seega oleme praegu arvestanud, et toetust saavad umbes 230 töötajat,” märkis Seliov.

See tähendab, et kogu toetus läheb telekomile maksma vaid veidi üle 80 000 euro – nii suure ettevõtte kohta see hiiglaslik summa pole.

Seliovi sõnul on Tele2 ette näinud, et toetuse eest saab inimene osta oma kodukontorisse uue laua või tooli, mille maksumuse hüvitame talle kuludokumendi alusel. “Me usaldame oma töötajaid ega plaani eraldi kontrollida, millised esemeid nad endale soetanud on,” ütles ta samas.

Kodukontoris tahetakse jätkata

Mis aga saab edasi ja kas Tele2 plaanib jätkata kaugtööga ka pärast seda, kui koroonakriis läbi?

“Oleme arvestanud, et proportsioon kodustöötamise kasuks suureneb, sest kevadel läbiviidud uuringu tulemustest selgus, et 64% Tele2 töötajatest soovivad osaliselt kodust töötada ka pärast eriolukorra lõppu,” rääkis Seliov.

Kontoripinda firma hetkel vähendada ei plaani: lisaks oma töötajatele on neil kontoris tööl ka mõned idufirmad ja mõned koostööpartnerid.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.