Uudis

Trump keelab kuuks ajaks lennud Euroopa ja USA vahel

Donald Trump.Foto: Shutterstock

Alates reede keskööst ei saa 30 päevaks lennata USA ja Schengeni ruumi kuuluvate Euroopa riikide vahel, et koroonaviirus ei leviks, teatas president Donald Trump.

Teleavalduses käsitles ta koroonaviirust kui väljastpoolt tulnud ohtu – ta kasutas otseselt sõnu “välismaa viirus”. Lisaks reisipiirangutele lubas ta anda Ameerikale ka majanduslikku abi.

Suurim teade oli siiski reisikeel, mis ei luba inimestel 30 päeva jooksul Euroopast USA-sse tulla; piirangud algavad reede keskööl USA aja järgi. Trumpi sõnul on sellele siiski erandid, täpsemalt “ameeriklased, kes on läbinud asjakohased läbivaatused”, aga praegu pole veel selge, mis need on.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Euroopast reisides saab siiski kasutada väikest trikki – nimelt ei kehti piirangud Ühendkuningriigile ega ilmselt ka Iirimaale, kuna need on kehtestatud vaid lendudele Schengeni alast ja alasse.

Veel pole selge, mida lennufirmad peale hakkavad inimestega, kellel on lennud jörgmiseks 30 päevaks juba broneeritud. Eestis ilmselt populaarseim ülemerelendaja Finnair teatas, et nad uurivad olukorda ning annavad päeva jooksul täpsemalt teada.

Kaubandust lennukeeld ei puuduta. “Piirang peatab inimesi, mitte kaupu,” säutsus Trump Twitteris.

Veel teatas Trump majanduslikust abipaketist. President tahab, et väikeettevõttete eest vastutav amet saaks juurde 50 miljardit dollarit, et anda koroonaviirusest mõjutatud piirkondadesse majanduslikke laene. Veel lubas ta ette võtta 200 miljardi suuruse paketi, et pakkuda majandusele täiendavat likviidsust – seda maksude edasilükkamiste kaudu.

Ühtlasi kutsus ta kongressi üles langetama tööjõumakse. Presidendi arvates suunaks see kiiresti raha majandusse ning oleks soodus nii eraisikutele kui ettevõtetele.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.