Uudis

Uberisse investeerinud Jaapani suurfirma on tundnud huvi ka Bolti vastu

Taxify kaasasutaja ja juht Markus Villig / Foto: Scanpix

Tehnoloogiafirmadesse viimastel aastatel kümneid miljardeid investeerinud Jaapani firma SoftBank on pidanud läbirääkimisi Eesti Bolti raha paigutamiseks.

Bolti kaasasutaja Markus Villig ütles Web Summitil väljaandele Sifted antud intervjuus, et kontakt tuli läbi Hiina taksoäpi DiDi.

“DiDi on üks meie investoreid, nii et sealt on meil nendega [SoftBankiga] vestlusi olnud,” rääkis Villig Siftedile.

Ühtegi kindlat kokkulepet sõlmitud ei ole. Bolti kommunikatsioonijuht Karin Kase täpsustas, et kiiresti kasvava ettevõttena suhtleb Bolt pidevalt võimalike investoritega. “Minevikus oleme pidanud läbirääkimisi ka Softbankiga, aga hetkel ei pea,” ütles ta.

Uberi investeering pole seni edu toonud

SoftBank on investeerimis- ja tehnoloogiamaailmas ülituntud tegija. Kõige rohkem on tähelepanu pälvinud firma 2017. aastal asutatud Vision Fund, mille kaudu on 88 tehnoloogiafirmasse paigutatud üle 67 miljardi euro.

Teiste seas on SoftBank raha paigutanud ka Bolti konkurenti Uberisse. Just täna sai aga teatavaks, et Vision Fundi seis pole just roosiline.

Nimelt teenis firma äsja esimese kvartalikahjumi 14 aasta jooksul. Kokku 6,5 miljardi dollari suurune miinus tuli investeeringute väärtuse langusest. Kõige rohkem mõjutasidki Jaapani hiiu tulemusi rahapaigutused WeWorki ja Uberisse, märkis Bloomberg.

Bolt võib uut raha kaasata juba õige pea

Bolt võib aga Villigu sõnul uue rahakaasamise vooru välja kuulutada juba järgmise kuue kuu jooksul. “See sõltub tegelikult suurel määral sellest, kuidas meie uutel toodetel läheb,” rääkis ta Siftedile.

“Ootame, et saame need turule tuua üsna kuluefektiivselt, aga kui seal on tõesti väga suur potentsiaal, siis võime olla agressiivsemad ja raha kaasata.”

Viimasel ajal on Bolt sihikule võtnud elektritõukerataste turu ning Eestis turule tulnud ka toidu kojutoimetamise teenuse Bolt Food.

Vastuseks Siftedi küsimusele, kui suur Bolti järgmine rahakaasamine olla võib, ütles Villig, et ilmselt oleks see sarnane viimatisele voorule. Juulis kaasas Bolt 60,5 miljonit eurot.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.