Uudis

Ühe Lidli poe ehituse valmimisaeg on teada, aga kett ei ütle ikka välja, millal nad Eestis alustavad

Joonis tulevasest Pärnu Lidlist.OÜ ROK-Projekt

Börsilt leitav Eesti ehitusfirma Nordecon andis eelmise nädala lõpus teada, et just nemad on võitnud lepingu Tartusse Kalda teele uue Lidli poe ehitamiseks.

Välja hõigati ka valmimistähtaeg: 2021. aasta juulikuu. Muide, poe ehitamine Tartusse läheb Lidlile maksma ilma käibemaksuta umbes 3 miljonit eurot.

Kas sellest võib järeldada, et Lidl alustabki Eestis järgmisel suvel – või kas see tähendab, et enne tuleva aasta juulit tuntud Saksa odavketti Eesti turul näha ei saa? Kidakeelsuse poolest tuntud Lidli pressiosakond jättis ka seekord vastuse andmata.

“Hetkel on veel vara poodide avamise aega kommenteerida. Võin aga niipalju öelda, et me Lidlis avame alati mitu poodi korraga.
Kui see aeg läheneb, siis kindlasti anname sellest ka avalikkusele teada,” ütles keti Eesti korporatiivkommunikatsiooni juht Katrin Seppel.

Ettevalmistused käivad aktiivselt

Praeguseks tundub aga sisuliselt kindel, et varem või hiljem on odavkett Eestisse tulemas. Mitmes Eesti linnas on ketil juba olemas kinnistud ning nii mõneski kohas ka ehitusload.

Tööportaalides on Lidlil omajagu töökuulutusi, näiteks praegu otsib pood sisekommunikatsiooni juhti, poejuhataja asetäitjat Tallinna, värbajat, pidajat ja sisseostu assistenti.

Samas viitavad ka need kuulutused, et päris kohe kett pauguga turule tulemas pole, sest kõikidelt konkursivõtjatelt oodatakse, et nad oleks valmis läbima väljaõppe väljaspool Eestit, raamatupidajate jaoks kestab see näiteks kolm kuud.

Kõige tipuks, nagu ajakirjanik Anvar Samost Twitteris viitas, on Lidli omatoodetele ilmunud ka eestikeelsed kirjad:

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.