Uudis

Ülevaade: Kui palju pead maksma lõhutud telefoni ekraaniklaasi parandamise eest?

Väidetavalt maailma levinuim telefon: "Katkise ekraaniga iPhone"

Ikka juhtub, et telefon sooritab vindiga õhulennu ja maandub näoli põrandal või asfaldil. Ja siis on ekraanil kena ämblik või tuleb lausa mõni tükk ära. Vaatame, kui palju tuleb välja käia selle eest, et oma telefoni ekraani klaas välja vahetada.

Iseenesest mõista ei saa me siin ära tuua kõiki nutitelefone maailmas, sestap võtsime aluseks populaarsed nutitelefonid nagu Samsung Galaxy A8 ning J4+ ja iPhone SE. Samuti vaatame, palju peab maksma tippmudelite ekraaniklaasi vahetuse eest, seega lisasime korvi iPhone XS Max, Samsung Galaxy Note 9 ja Huawei Mate 20 Pro.

Hinnaliidrid Max ja Note

Nagu arvata, on tippmudelite klaasivahetus “rahvatelefonide” omadest kordades kallim, nagu aparaadid isegi.

iPhone XS Max
Apple möödunud aastane tippmudel on toredalt kallis. Tippmudel maksab poes pea 1700 eurot. Ja kui ekraaniklaasi ära lõhud, tuleb sul raha veelgi juurde käia.

Apple’i seadmete ametlikku hooldust pakkuv Valge Klaar küsib XS Maxi klaasivahetuse eest 341 eurot. Sama hinnaga saab klaasi vahetatud Mati Mobiiliäris.

Samsung Galaxy Note 9
Samsungi Galaxy Note 9 on tsipa odavam, kui XS Max, aga kolmega algavad siingi vahetussummad. Samsungi tippmudeli uue klaasi eest tuleb Fonumis välja käia 329 eurot.

Kui sul on aga jube kiire, lubab Itapsa su telefoni klaasi ära vahetada vähem kui tunniga. Siit aga kerkib ka hind, 449 eurot. Selle eest saaks juba uue telefoni, mitte küll päris nii uhke mudeli. Muide, kui neil peaks kauem minema, saad 50% hinnast alla ja ekraaniklaasi vahetatud kõigest 224 euroga.

Huawei Mate 20 Pro
See on meie nimistus ainus telefon, mis omab ekraanisisest sõrmejälje lugejat. Ülal toodud karmide hindadega võrreldes polegi aga uue klaasi vahetuse hind nii kallis, ametlikku garantiiremonti teostav MTTC vahetab klaasi ära 300 euro eest.

Jõukas keskklass

Kui eelmise kategooria telefonidest alla 700-eurose rahakotiga unistada pole mõtet, siis järgmised kaks mudelit võib sõltuvalt konfiguratsioonist kätte saada vähem kui 300 euroga.

iPhone SE

Üks populaarsemaid iPhone’e Eesti turul on pisike aga tubli iPhone SE. Selle ekraaniklaasi vahetuse eest tuleb Fonumis välja käia 59 eurot, nagu ka Mati Mobiiliäris.

Siin on aga pisike aga. 59 eurot maksab mitteametlik ekraaniklaas, Apple’i ametlik varuosa maksab 120 eurot.

Itapsa lubab taas tunniga asjad korda ajada ning küsib selle eest 49 eurot.

Samsung Galaxy A8

Eesti poelettidelt kaob alailma Samsung Galaxy A8 mudeleid, seega võib öelda, et tegemist on ühe populaarsema seadmega. Kahjuks pole selle ekraani vahetus suuremat odav, kuna Fonum küsib selle eest 139 eurot, Itapsa aga 229 eurot.

Odav telefon ei tähenda odavat klaasivahetust

Ehkki väga kalli telefoni parandus maksab palju, ei kehti päris sama loogika hinnaskaala teises otsas.

Samsung Galaxy J4 maksab praegu Elisa veebipoes 159 eurot. Aasta lõpus ja jaanuaris osteti seda seadet päris usinalt.

Tegemist on odavamast hinnaklassist hea telefoniga ja seda peegeldab ka paranduse hind, Mati Mobiiliäri lubab telefoni ekraani ära vahetada 79 euro eest. Kuna aga telefon ise on nii soodne, on klaasivahetuse väärtus pool telefoni enda hinnast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.