Uudis

Üllatav pööre: Nordica juhiks saab hoopis Estonian Airi eksjuht

Nordica lennu ettevalmistused Tallinna lennujaamas.Foto: Scanpix

Gunnar Kobin, kellel pidi esmaspäeval olema esimene tööpäev Nordicas, loobus lennufirma juhi kohast; uueks juhiks saab Estonian Airi eksjuht Erki Urva.

Kobin teatas juhi kohast loobumisest kuu aega tagasi, kinnitas Nordica kommunikatsioonijuht Toomas Uibo BNS-ile.

Kobin ütles Ärilehele, et loobus kohast, kuna tema võimalik panus juhina ei oleks õigustanud ühiskonnas laialdast vastukaja tekitanud 15 000 euro suurust kuupalka.

Nordica nõukogu esimees Toomas Tiivel teatas juunis, et Kobin pidi looma kolmest riigile kuuluvast lennundusettevõttest toimiv kontsern, panna need ettevõtted ühte jalga käima ning koos sellega välja töötada ja ellu viia riikliku lennukompanii jätkusuutlik strateegia tagamaks Eestile olulised lennuühendused muu maailmaga.

Samuti oli plaan alustada Nordica enda kommertsplatvormi ehk piletimüügi- ja klienditeenindussüsteemi arendamisega, mis annab ettevõttele tulevikus suurema paindlikkuse ja sõltumatuse ning võimekuse Tallinnast lendude taasalustamiseks.

Praegu on Nordica juhatuses ainuke liige Kristi Ojakäär, BNS-ile teadaolevalt saab Nordica uueks juhiks Erki Urva.

Gunnar Kobin oli Ekspress Grupi juhatuse esimees aastatel 2009-2016 ja kuulus pärast seda ettevõtte nõukogusse kuni 2018. aastani. Kobiniga sõlmiti viieaastane tähtajaline leping.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.