Uudis

Uuring näitab: Brexit raputab kõvasti e-kaubandust, uued maksud peletavad inimesed eemale

Pakid. Pilt on illustratiivne.Foto: Reuters / Brendan McDermid / Scanpix

Kullerfirma DPD tellitud üle-euroopalise uuringu järgi võib kokkuleppeta Brexit mõjul tõusvate tollimaksude, bürokraatia ning pikemate tarneaegade tõttu loobuda Inglismaa e-poodidest kaupade tellimisest kuni 70 protsenti Euroopa e-ostlejatest.

Eesti e-ostlejatest, kes on Inglismaalt kaupu tellinud, vastas 63 protsenti, et loobuvad saareriigi e-poodide teenustest, kui kokkuleppeta Brexiti järgselt peaksid tellimustele lisanduma täiendavad maksud ja tasud.

“Arvestades seda, et Inglismaa on Eesti inimestele populaarsuselt teisel kohal olev riik, kust kaupu tellitakse, siis oleks kokkuleppeta Brexiti mõju e-kaubandusele igal juhul märkimisväärne,” ütles DPD Eesti tegevjuht Remo Kirss.

Nimelt tehakse kullerifirma eelmise aasta uuringu järgi 61 protsenti Eesti inimeste e-ostudest Hiinast ning teisel kohal ongi Inglismaa 37 protsendiga.

Tulemas lisamaksud ja tollitasud

Kokkuleppeta Brexiti tagajärjel võivad e-kanalite kaudu ostetud kaupadele Euroopa ja Inglismaa vahel hakata kehtima täiendavad tollitasud, maksud ja vahendustasud. Kauba saajatel tuleb lisatasud maksta siis, kui kaup on jõudnud juba sihtriiki, kuid enne lõplikku kohale toimetamist. Kuna see toob kaasa lisasammud, siis võib see tähendada ka pikemaid tarneaegu.

“Hetkel on Brexiti tähtaeg seatud 31. oktoobrini ja sinnani toimub kõik vanaviisi. Kui aga siis peaks selguma, et tulebki kokkuleppeta Brexit, siis hakkab eraisikute jaoks Inglismaa e-poest ostlemine toimuma samad alustel nagu teistest kolmandatest riikidest,” märkis Kirss.

See tähendab, et tuleb arvestada sõltuvalt kaubast ja selle väärtusest tulenevate riiklike maksudega ning tolliformaalsuste korraldamisega seotud kulutustega.

Märksõnad: , , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses