Uus petuskeem: kelmid kasutavad pettusteks mupo abitelefoni numbrilt

Pätid kasutavad mupo numbrit, et inimesi petta.Foto: Shutterstock

Tallinna Munitsipaalpolitsei Ametile on viimastel päevadel teatatud, et vene keelt kõnelevad kelmid helistavad inimestele näiliselt abitelefoni numbrilt 661 9860 ja küsivad erinevatel ettekäänetel isiklikke andmeid.

Ameti juhataja Aivar Toompere kinnitab, et mupo töötajaid neid kõnesid ei tee ja inimestelt isiklikke andmeid ei küsi. „Suur tänu kõikidele inimestele, et nad ei jäänud kelme uskuma ja andsid meile neist kõnedest ka teada. Kahtlase kõne lõpetamine on kõige õigem viis enda kaitsmiseks,“ ütles Toompere.

Asutusele on tulnud kümneid teadeteid kodanikelt, kellele väidetavalt helistas mupo töötaja. „Paraku meil ei ole võimalik neid kõnesid takistada, sest tegemist on digitaalselt genereeritud numbriga ehk inimese telefon kuvab seda numbrit, kuid helistatakse tegelikult teiselt numbrilt. Igal juhul lõpetage need kõned kohe, kui hakatakse küsima isiklikke andmeid,“ rõhutas Toompere.

Põhja prefektuuri raskete kuritegude talituse juhi Vjatšeslav Milenini sõnul tehakse hetkel massiliselt petukõnesid. „Kelmid kasutavad erinevaid ettekäändeid, et inimestelt kätte saada isiklikke andmeid või raha. Ei ole tähtis, kes ja milliselt numbrilt helistab, oluline on, et inimesed ei jagaks väidetavate panga, politsei või mõne muu asutuse töötajaga oma andmeid. Ka ei tohi kellegi teise inimese või asutuse palvel jagada ega sisestada oma PIN-koode,“ lisas politseinik.

Politseile teadaolevalt on sel aastal inimesed erinevate pettuste tõttu kelmidele kaotanud ligi miljoni eurot.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.