Uudis

Välkõppus tulekul! Kui oled kutsutud, siis kuidas seda tasustatakse?

Välõppus 2016. aastal Männiku harjutusalal.Foto: Scanpix

Valitsus otsustas kutsuda 823 reservväelast lisaõppekogunemisele Okas 2019, mis kestab tänasest nädala lõpuni.

Lisaõppekogunemisele kutsutakse 61. tagalapataljoni koosseisu arvatud reservväelased.

Mida teha tuleb?

Neil, kes on kutsutud, tuleb viivitamatult ilmuda kogunemiskohta, mis on märgitud kutses.

Reservväelased saavad kontrollida, kas nemad on lisaõppekogunemisele kutsutute seas, kaitseväekohustuslaste registrist www.kaitsevaeteenistus.ee. 61. tagalapataljoni reservväelased saavad lisainfot telefonilt: +372 717 8050 ja e-posti aadressilt 1jvbr.reserv@mil.ee.

Kui oled kutsutud, tuleks esimesel võimalusel teavitada enda tööandjat. Teavitada tasub ka perekonda ning täita oma perekondlikud kohustused enne või pärast õppekogunemist, soovitab kaitsevägi enda kodulehel.

Kuidas seda kompenseeritakse?

Alates 2018. aastast makstakse õppekogunemisel osaletud aja eest toetust olenevalt ametikoha (mitte isiku enda auastme) põhiliigist sõdurile 37 eurot, allohvitserile 40 eurot ja ohvitserile 50 eurot päevas. Tegu on brutosummadega.

Lisaks hüvitatakse õppekogunemisel osalenud reservis olevale isikule Kaitseväe poolt sõidukulu piirmäära ulatuses sõiduks kogunemiskohta ja tagasi:

Alates 2018. aastast käib õppekogunemisele saabumise sõidukulu hüvitamine järgnevalt:

Eesti piires hüvitatakse sõidukulu kogunemiskohta ja tagasi sõidupileti maksumuse kahekordses ulatuses või isikliku mootorsõiduki kasutamist tõendava dokumendi alusel kokku kuni 40 euro ulatuses.

Eesti piires hüvitatakse sõidukulu 0,07 eurot ühe kilomeetri kohta lähtuvalt asukohast, kus isik kutsumise ajal viibi ja tagasi.

Rahvastikuregistri andmetel välisriigis elavale reservis olevale isikule hüvitatakse sõidukulu kaitseväe poolt kogunemiskohta ja tagasi elukohta sõidupileti või isikliku mootorsõiduki kasutamist tõendava dokumendi alusel kokku kuni 125 euro ulatuses.

Hüvitamiseks tuleb esitada taotlus õppekogunemist korraldavale ülemale hiljemalt õppekogunemise viimasel päeval. Seejärel hüvitatakse sõidukulu 14 päeva jooksul pärast õppekogunemise lõppu.

Õppusele ilmudes võtta kaasa sõidupilet(id) ja/või sõiduki registreerimistunnistus.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.