Virtuaaltuttavate abipalved osutusid kelmusteks

Võib eeldada, et pätid ihuvad hammast ka teise samba pensionirahale, mis septembris inimeste kontodele laekub.Foto: Shutterstock

Kolmapäeval sai politsei teate, et üks Tartumaa naine hakkas Facebooki kaudu suhtlema inimesega, kes talle ühel hetkel pakki soovis saata. Naine andis pakisaatjale oma telefoninumbri ja aadressi ning pidi saadetise vastu võtmise eest tasuma 3900 eurot. 

Pakki naine aga siiski kätte ei saanud, sest talle teatati, et pakk arestiti. Paki lunastamiseks küsiti naiselt veel 12 500 eurot, mille naine samuti üle kandis. Kui raha väljapressimised jätkusid, mõistis naine, et tegemist on kelmusega ning ta pöördus politseisse. Juhtunut uurib politsei kriminaalmenetluses.

Ka laekus politseile 5. mail teade, et üks Tartumaa proua tutvus mõned kuud tagasi internetis mehega, kes tutvustas end kui eestlast, kes parasjagu Jeemenis missioonil on. Mehe ja naise vahel tekkisid usalduslikud suhted ning mees teatas naisele, et on preemiaks saanud suure summa raha. 

Mees palus, et naine hoiaks enda käes üht pakki, kuni mees missioonil on, ning vastutasuks lubas ta osa sellest summast anda naisele. Naine usaldas mees ning tegi paki kättesaamiseks korduvalt ülekandeid kogusummas 63 550 eurot. Pakki ja lubatud rahasummat naine aga ei saanud ning kelmusjuhtumi üksikasju uurib nüüd politsei kriminaalmenetluses.

5. mail hakkas politsei uurima ka juhtumit, kus möödunud aasta sügisel helistati korduvalt 65-aastasele mehele ning pakuti võimalust investeerida platvormil supratrade.io. Mehel paluti enda arvutisse paigaldada programm AnyDesk ja seeläbi saadi kontroll tema arvuti üle ning ligipääs paroolidele. Mees tegi investeerimise eesmärgil ülekandeid kaardimaksevahendusfirma Spay kaudu ning kaotas niimoodi ligi 16 000 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.