LHV blogi

Coop Pank tuleb börsile: kuidas aktsiaid märkida?

Foto: Scanpix/Sakala/Elmo Riig.

Tallinna börsile ei saabu just igapäevaselt uusi tegijaid. Viimati sisenes börsile 2018. aasta suvel Tallinna Sadam, mis kiiresti investorite seas menukaks sai. Tänavu on börsile sisenemisest teatanud Coop Pank, mille aktsiaid iga huviline 18.-29. novembril märkida saab.

Tänaseks on Coop Pank olnud turul kolm aastat ning on selle ajaga kasvatanud nii oma turuosa kui ka kasumit, meelitades seda tehes juurde hulgaliselt uusi kliente. Kaasatavat kapitali kasutab pank “kliendisegmentide kaasamiseks ja tehnoloogilise platvormi arendamiseks”, mis tähendab muuhulgas, et eesmärk on kasvatada klientide arvu ja tõsta ka laenumahtusid.

Coop Pank pakub emissiooni käigus kuni 32 180 155 uut aktsiat ja osad tänased panga aktsionärid pakuvad kokku kuni 14 102 578 aktsiat. 18.-29. novembrini saavad kõik huvilised avaldada soovi Coop Panga aktsiate soetamiseks. Märkimise hinnavahemik on 1,15 kuni 1,3 eurot ehk lõpphind kujuneb kuskile selles hinnavahemikus. Pärast perioodi lõppu selgub, kui palju ja mis hinnaga aktsiad laiali jaotatakse.

Kuidas Coop Panga aktsiaid märkida?

Coop Panga aktsiate märkimine ei erine sisuliselt ühegi teise Balti börsi ettevõtte aktsiate soetamisest. LHV Panga kliendid peaksid aktsiate märkimiseks sõlmima esmalt investeerimisteenuste lepingu, mis on leitav siit. Seejärel on vaja avada Balti väärtpaberikonto (leitav siit) ja Coop Panga aktsia üles leida.

Coop Panga aktsiaid saad märkida 18. novembrist kell 10.00 – 29. novembril kell 15.30. LHV kaudu on aktsiate märkimise teenustasu 3 eurot.

Märkimiskorraldusele tuleb märkida maksimumarv aktsiaid, mida klient soovib omandada. Märkimishetkel peab mõistagi pangakontol olema märkimiseks vajalik rahasumma, mis broneeritakse kuni aktsiate jaotamiseni.

Ettevõttel või muul juriidilisel isikul on aktsiate ostmiseks vajalik ka LEI-kood, mille hankimise kohta saad lähemalt lugeda sellest artiklist.

Coop Panga börsile sisenemise kohta peaksid lisaks lugema Coop Panga enda prospekti. Samuti tasub lugeda Rahageeniuse suurt intervjuud Coop Panga tegevjuhi Margus Ringiga, kus tuli juttu nii panga eesmärkidest, dividendide maksmisest kui ka sellest, mida täpsemalt Coop tulevikus teha plaanib.

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.