Töötukassa

Leia endale suveks tegevus: täna ja homme saad osa võtta virtuaalmessist “Suveks tööle”

Suveks töökoha leidmine on üha enamate südikate noorte jaoks üks olulismaid asju, millega kevadel tegelema tuleb hakata. Eesti töötukassa korraldab teist aastat järjest virtuaalmessi “Suveks tööle”, mis on suunatud 13-29 aastastele noortele.

Mess korraldatakse virtuaalkeskkonnas, kus mitukümmend ettevõtet pakuvad palgatööd, praktikakohti, vabatahtlikku tööd ning ka töövarjutamise võimalusi. Tänavu toimub mess 19.-20. maini, kuid pakkumised jäävad keskkonda üles ka peale seda. Lisaks suvistele tööampsudele leiab osa huvilistest endale töö

Kui möödunud aastal külastas messi üle 100 000 osaleja, tööandjaid oli 141 ja tööpakkumisi veelgi enam, siis tänavusi arve on veel keeruline ennustada. Hetkeseisuga on osalejaid tänavu kolm korda vähem.

Toona olid populaarseimad tööandjad näiteks Pizzakiosk, Tallinna Lennujaam, aga ka ABC Supermarkets. Kusjuures enamik tööpakkumisi ka huvilisi leidsid.

Tänavu ei ole asjad muidugi päris tavapärased – kui reeglina on suure osa suvetöödest moodustanud turismi- ja majutusettevõtted, siis sel aastal võib messil ennustada selle sektori oluliselt väiksemat osakaalu.

Kuigi alaealistele on seadustest tulenevate piirangute tõttu keerulisem sobivaid tööpakkumisi leida, võivad ka alla 18-aastased leida endale messilt suveks sobiva töökoha või hoopis võimaluse käia mõne asutuse juures praktikal või vabatahtlikuks.

Üheks messi oluliseks osaks on ka suhtlus. Nimelt saab virtuaalmessil võtta otse ühendust Töötukassa karjäärjspetsialistiga, et saada professionaalset nõu iseenda karjääritee ja huvide kohta. Kui sa pole varem karjäärispetsialistiga kokku puutunud, tasub lähemalt lugeda seda artiklit.

Loe karjäärimessi kohta lähemalt messi virtuaalkeskkonnast ja Facebooki lehelt ning ära lase võimalusi käest!

Tutvu Töötukassa pakutavate võimalustega siin!

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.