Eneseareng

5 väga tegijat podcasti, mida peaks iga ettevõtlushuviline kindlasti kuulama

Lemmikmuusika saatel punktist A punkti B kõndimine või sõitmine on paljude inimeste igapäevategevus, kuid kui soovid iga päev natuke panustada enesearengusse, on soovitatav kuulata muusika asemel hoopis harivaid podcaste ehk taskuhäälinguid.

Siit leiad 5 välismaist investeerimise ja ettevõtluse temaatilist podcasti, mis peaksid kindlasti kuulamislistis olema. Veel parem, kõik need saated leiad Spotify’st!

The Side Hustle Show

See podcast on mõeldud neile, kes soovivad oma põhitöö kõrvalt veel teenida lisa-sissetulekut. Isegi siis, kui sa ei tea, mida sa oskaksid või tahaksid oma põhitöö kõrvalt teha, tasub seda kuulata, kuna igas saates on uus külaline, kes paneb kuulajat mõtlema täiesti uue nurga alt.

Enamik saatekülalisi on oma põhitöö kõrvalt alustanud oma ettevõttega, mis on kasvanud nii suureks, et ühel päeval saigi kõrvaltööst põhitöö. Saatel on kokku 307 osa, millest iga on 30-60 minutit pikk.

The Tim Ferriss Show

Suure tõenäosusega on see kõige tuntum välismaine podcast ettevõtjate ja investeerimishuviliste seas. Saate külalised on peamiselt edukad ettevõtjad ja investorid, kuid nende hulgas on ka psühholooge, klaverimängijaid, kirjanikke ning paljude teiste elualade esindajaid, kes on oma tööga eeskujuks paljudele.

Kõige kuulsamad külalised saates on olnud Derek Sivers, Matt Mullenweg, Seth Godin, Brene Brown ja paljud teised oma-ala professionaalid.

EntreLeadership

EntreLeadership’i saated keskenduvad peamiselt ettevõtluse ja juhtimise teemadele. Kui oled oma äri alustamas, või kui sul juba on toimiv ettevõte, on see saade soojalt soovitatav, kuna teemad käsitlevad peaaegu kõike, mis tuleb kasuks äris: inimestega suhtlemine, võimaluste leidmine, levinumad palkamisvead, firma käibe kasvatamine jne. Kõige tuntumad külalised on saates Simon Sinek ja Jim Collins.

Afford Anything

Selle podcast’i motoks on “You can afford anything, but not everything”. Saated keskenduvad ennekõike finantside planeerimisele, säästmisele, eesmärkidele keskendumisele.

Saate külalisteks on ettevõtjad, miljonärid, kunstnikud, teadlased, kes kõik jagavad oma kogemusi ja nõuandeid finantsvabaduse saavutamiseks. Teemasid on aruteludes erinevaid: kuidas maksta tagasi suurt võlga planeeritust kiiremini, kinnisvarainvesteeringud, jpm. Podcast on üsna Ameerika-põhine, kuid õppida on sealsetest aruteludel kõigil, kes soovivad oma rahaga targemini ümber käia.

The Love Your 9 to 5 Show

Podcast, mille külalised on olnud alustavad ettevõtjad, maksimalistid, tavalised üheksast viieni töötajad, karjäärinõustajad ja paljud teised, räägib peamiselt sellest, kuidas leida enda tugevused, mis eristavad sind teistest ning kuidas neid elus maksimaalselt rakendada. Juttu tuleb ka turundusest, karjääri planeerimisest, vastutuse võtmisest, passiivsest sissetulekust ja muudest finantsiliselt ja äriliselt harivatest teemadest.

Kõik mainitud podcastid on Spotify’s olemas ning kõigile lihtsasti kättesaadavad. Head kuulamist! 

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.