Kuidas uuel töökohal ületöötamist vältida?

Tihti on töökoha vahetuse põhjuseks liigne koormus. Uut tööd alustes tasub enda jaoks läbi mõelda need LinkedIni poolt postitatud teemad, et läbipõlemist vältida.

Väldi kauem töötamist

Uuel positsioonil alustades tahame kõik ennast parimast küljest näidata ja endast maksimumi anda. Teinekord võib liigne innukus aga endale pikas perspektiivis halvasti kätte maksta.

Algus uues kohas on ikka keerulisem, kuna kõik tahab harjumist ja võtab aega. Kui vaja ülesanded ära teha, siis ürita oma tavatööaega võimalikult efektiivselt ära kasutada. Nii ei saa tööandja valet signaali ja ei teki olukorda, kus osapooled üksteiselt liialt nõudma hakkavad.

Kvaliteet on olulisem kui kvantiteet

Värske tööandja juures alustades tee selgeks, mida sinult täpselt oodatakse. Tõenäoliselt oled seda teemat juba töövestlusel puudutanud, kuid üle rääkimine ei tee kunagi halba.

Pane mõttes enda jaoks sihid paika, nii saad keskenduda olulisele ning saavutada vajalikke tulemusi ja teha seda kvaliteetselt.

Mõtle positiivselt

Uuel tööl alustades võib olla raske kohe tervikut hoomata ning tööülesandeid täpselt järgida. See on aga potentsiaalne stressiallikas ja selle vältimiseks tasub ennast võimalikult positiivselt meelestatuna hoida.

Kasuta ka tööväliseid võimalusi, et meeleolu kõrgel hoida. Enda eest hoolitsemine, näiteks trenni tegemine, süstib kindlasti positiivset meeleolu, mida saab töökeskkonda üle kanda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.