Eneseareng

Snapchati-pilt CVs ehk moekaubamaja Denim Dream annab nõu, mida tööle kandideerides teha ei tohi

Foto: Unsplash

Denim Dreami personalijuhid Jane Kesamaa ja Merilin Ladoga tõid välja olulised punktid, mida tööle kandideerides kindlasti teha ei tohi või just on soovitatav teha. Mõlemad juhid on teemaga ka hästi tuttavad, kuna firma töökohtadele joostakse parajat tormi.

Ei tohi:

Snapchati pilt ei ole sobilik

Viisakas ja esinduslik pilt võib kaasa aidata tööle kandideerija edule, kuid kasulik ei ole kasutada Snapchati filtrit ega liialt paljastavat või peol tehtud pilti. See võib jätta ebaküpse mulje või lihtsalt veidi vale arusaama. Kui viisakat pilti ei ole, siis soovitatav on foto lisamata jätta.

Õigekirjavead on halb kuvand

CV on ametlik dokument, mis esindab tööle kandideerijat, kui isikut ennast selle juures ei ole. Kindlasti tuleb üle kontrollida kirjakeel, kirjavead ja vormistus, et need oleksid korrektsed.

Liiga vähe infot ei tule kasuks

Kogemuste ja hariduskäigu osa on see, millele keskendutakse CV juures kõige rohkem. Seetõttu tuleb kindlasti märkida, millal oled haridusteed või tööd alustanud ja lõpetanud. Vastasel juhul võib jääda mulje, et tööle kandideerija endiselt õpib või töötab kusagil.

Lahtrid jäetakse tühjaks

Lisainfo lahter on koht, kus on võimalik välja tuua omadusi, mis võiksid anda teiste kandideerijate ees eeliseid. Mõnikord on inimese tahe olulisem näitaja kui varasemad töökogemused ja hariduskäik. Siin võib ka juba täpsustada, millal on esimene võimalus tööle asuda.

Liiga jäigad ootused

Kui CVs kohe ära märkida väga palju erisoove, võib see viidata võimalikule keerulisele koostööle ning kandidaat võib rohkete kandidaatide olemasolu korral edasistest voorudest kahjuks välja jääda.

Mida kandidaat kindlasti tegema peaks:

Õige emotsiooniga pilt

Õige pilt esindab kandidaati kõige paremast küljest. Soovitatav on valida naeratav ja heade emotsioonidega pilt. Esmamulje saab luua ühe korra.

Korrektne kirjakeel

Sõnad on korrektsed ja täpsed. Juhul kui oled ebakindel mõne sõna kirjapildis, siis vali pigem lihtsam sõna.

Asjakohased lisategevused

Kui kandidaat on läbinud põnevaid koolitusi, võib need üles märkida. See näitab, et ollakse arengule suunatud ja osaletakse hea meelega enesetäiendamise eesmärgil erinevates projektides. Lisaks võib see anda aimu ka maailmavaatest, lisaoskustest ja meeskonnatöö kogemusest.

Analüüsiv lisainfo

On hea lugeda lisainfot, kus kandidaat julgeb tuua välja enda tugevusi (see näitab teinekord müügikirge), aga samas tasakaalustab kõike mõne arengukohaga. Kui tuua välja mõni arengukoht, siis saab CV lugeja aru, et oskatakse end analüüsida ja ollakse suunatud arengule ja kasvule.

Kokkuvõttes on iga tööandja jaoks oluline, et kandidaat suudaks edasi kanda ettevõtte põhiväärtuseid ning esindaks ettevõttet võimalikult hästi.

Selleks, et esindada ettevõtet tuleb osata esindada ka ennast võimalikult heast küljest. Esitades oma CV kandidatuuri, astute võistlusesse suure hulga inimestega, kes arvavad samuti, et nemad võiksid pakutavale ametikohale suurepäraselt sobida.

Seega ole kindel, et Sinu CV on atraktiivne selle tööandja jaoks, kelle juurde tööle kandideerid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.