Kokkuhoid

Kas mõistlikum on elukoht üürida või kohe välja osta?

Kodu soetamine on tähtis otsus ja seda ei tohiks teha rutakalt. Alati ei pruugigi ostmine olla parim valik ning selle asemel tasuks kaaluda hoopis üürimist. Money.co.uk on reastanud mõlema variandi jaoks plussid ja miinused.

Miks ühte teisele eelistada?

Tavaliselt on suurimaks takistuseks päris oma kodu soetamisel finantseerimise võimalused. Enamik inimesi kasutab selleks pankade abi ning selle saamiseks on vajalik täita kindlaid parameetreid.

Oluline on omada omafinantseeringut ja selle kogumine võib parajalt aega võtta. Samas võib kodu soetamine olla ka hea investeering, kui oled selle soodsalt soetanud. Kui otsustad selle ühel hetkel maha müüa võid tehinguga tulu teenida.

Samuti on oma kodu eeliseks võimalus seda enda äranägemise järgi kujundada ja muuta. Majade puhul võivad juurdeehitised ka selle väärtust tõsta.

Üürikorteri omamisel on aga suurimaks eeliseks mobiilsus ja paindlikkus. Kui peaksid näiteks muutma töökohta, siis on suhteliselt kerge vajadusel sellele lähemale uus elamine leida. Samuti käib kogu kolimisprotsess ja paberimajandus oluliselt kiiremini.

Küll aga ei ole üürnikel nii vabad käed elukoha sisustuse muutmisel ja ümberkorralduste tegemisel, neid tuleb üldjuhul kooskõlastada üürileandjaga.

Kuidas otsustada?

Valiku tegemine sõltub suurel määral rahalistest võimalustest ning sellest, kas soovid jääda paikseks. Kui oled otsustanud ühte kohta pikemaks ajaks pidama jääda ning oled piisavalt sääste kogunud, on mõistlik päris oma kodu soetada.

Noortele peredele, kellel veel selliseid võimalusi pole, sobib aga hästi üürikorter. Samuti neile, kes tänu tööle peavad pikemalt peatuma erinevates sihtkohtades.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.