Kokkuhoid

Mis on meelerahufond ning miks peaks igal inimesel see olemas olema?

Meelerahu fond koosneb säästudest, mida inimene saab kasutada rasketel aegadel. Üldiselt peaks see fond katma 3-6 kuu hädavajalikud kulutused. Näiteks kui teenid 1000 eurot kuupalka ning igakuistele äärmiselt vajalikele kulutustele kulub 600 eurot kuus, peaks sinu meelerahufond olema minimaalselt 1800 eurot.

See fond võiks asuda eraldi pangakontol ning sealt võiksid sa raha võtta välja ainult tõelistes hädaolukordades. Kindlasti ei tohiks siduda seda pangakontot oma pangakaardiga, kuna see tekitaks kiusatuse seda raha kulutada. Mis oleks mõned hädaolukorrad, kus meelerahu fondist oleks abi loota?

Töökoatus/palgalangus

Majandusbuumide ajal kipuvad inimesed mõtlema, et kuna tööjõupuudus on nii suur, ei ole vaja ka tagavara – palga laekumine näib kindlana. Kui ka töökohaga peaks midagi juhtuma, saab alati uuele kandideerida. Ajalugu aga on meile tõestanud teisiti ning on ohtraid näiteid inimestest, kes kaotasid eelmise majanduslanguse ajal oma kõrge sissetuleku ning pidid ots otsaga kokku tulemiseks ka kalleid laene võtma.

Kui töötad erasektoris, on eriti oluline meelerahufondi olemasolu, kuna riigisektoris on töökoha kaotamiseks mulli lõhkedes väiksem tõenäosus (mis ei tähenda et seda üldse ei võiks juhtuda).

Haigestumine 

Tihtipeale loeme sotsiaalmeediast postitusi, kus küsitakse abi raviarvete tasumiseks. Muidugi ei oska me ette näha, millal mingi haigus meid tabada võib ning tihtipeale loodame riiklikule haigekassale. Kahjuks ei kata haigekassa kõikide haiguste ravikulusid ning tihtipeale tuleb oma jõududega hakkama saada. Säästudest võib suur abi olla sellises olukorras ning meelerahufond aitaks kas või osa esmasest raviarvest katta.

Lähedase surm 

Ootamatu lähedase surm on küll sünge ja kurb teema, kuid kahjuks tuleb ka selliseid olukordi elus ette. Olenevalt matusest, võib selle hind ulatuda tuhandest kuni kümne tuhande euroni (koos peielaua ja muu vajalikuga) ning üldiselt tuleb matusekulud tasuda üsna kiirelt pärast inimese surma. Suure summa maksmine on kindlasti lihtsam, kui su pangaarvel on selleks säästud. 

Lemmiklooma ootamatud raviarved

Nii nagu inimeste raviarvete tasumiseks küsitakse sotsiaalmeedias abi, küsitakse seda ka oma lemmikute ravimiseks.

Selleks, et vältida tuhandetesse eurodesse küündivaid lemmikloomade raviarveid, soovitame kõigepealt oma lemmikloomad kindlustada. Olenevalt loomast ja tõust, saab kindlustada oma lemmiklooma alates 10 euro eest kuus. Kindlasti on lihtsam maksta iga kuu 10-20 eurot, kui ühe korraga tuhandeid eurosid oma lemmiku päästmiseks. Ning kui ei ole kindlustust, võiks olla vähemalt meelerahu fond, mis aitab lemmiku hädast välja.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.