Tarbija

Kas Wolt+ on hea teenus ja kellele jaoks see rahaliselt kõige kasulikum on?

Teenus ise kõlab ahvatlevalt, kuid kokkuvõttes peab arvestama suurema rahakuluga, kui vaid teenusetasu.Foto: Scanpix

Wolt tuli välja uue lahendusega osta endale kuupõhine tasuta kullerteenus. See kujutab endast igakuise maksega teenust, mille nimi on Wolt+ ja mis igakuiselt maksab 4,99 eurot. Kuu aega saab seda esialgu tasuta proovida. Kas see on kasulik teenus ning mida peab kindlasti teenust kasutades veel arvesse võtma?

Kõigepealt tuleks välja tuua, et kui endale tasuta prooviperiood võtta, siis see tuleb enda kaardiga ära siduda. Juhul kui seda edasi kasutada ei soovi, siis peab teenuse ise kinni panema või muidu hakkab raha märkamatult kaardilt maha tiksuma. Sisuliselt on see kuupõhine mugavusteenus nagu Netflix, Spotify, Youtube Premium ja teised.

Mida selle eest saab?

Igakuise tasu eest saab toitu tellida ilma kulleri teenustasuta, aga seal on konks. Kulleri tasu võetakse maha ainult kindlatelt restoranidelt. Juhul kui kellegi enda lemmikut nende seas ei ole, siis võib suure pettumuse osaliseks saada. Ühtlasi kehtib tasuta kullerteenus vaid kolme kilomeetri raadiuses olevatele restoranidele ning poodidele.

Esialgu Wolt+ reklaamile minnes on suurelt kirjas tasuta kullerteenus, kuid allpool pasitab pisikeses inglisekeelses kirjas, et seda saab valitud restoranidelt. Jällegi võib see tingimus märkamatuks jääda neile, kes inglise keelest nii hästi aru ei saa või ei oska seda kirja seal lihtsalt tähele panna.

Wolt on oma üldiseid tasusi samuti tõstnud, näiteks varem ei lisanudnud teenusele teenustasu, mis on nüüd 0,09 eurot. Tõusnud on ka miinimum tellimuse summa 9 euro peale. Kui poekaupa tahta siis peab vähemalt 12 euro eest tellima ning toidupoest vähemalt 20 euro eest.

Tegelikult kulub igakuiselt sellele teenusele rohkem kui vaid 4,99

Üldiselt võib kulleritasu olla keskmiselt kahe kuni kolme euro vahel. See justkui oleks indikatsioon, et kui ühe kuu jooksul kaks-kolm korda tellid oled juba plussis. Samas rahakulu on tegelikult ju suurem. Miinimumtellimus on 9 eurot, mis tähendab, et vähemalt 27 eurot peab kuluma toidule, et kullertasu ennast tasa teeniks, millele lisandub 4,99 teenustasu.

Kes vähegi toitu kulleriga tellinud on, teab, et enamasti miinimumsummaga tellimus ei tule. Seega suure tõenäosusega kulub ühes kuus teenusele eelduslikult ikkagi rohkem kui 50 eurot kuus.

Wolt+ teenus sobib neile, kes ei püüa hetkel oma kulusid kokku hoida ja kes kasutavad Wolti teenuseid rohkem kui kolm korda kuus. Kõige enam valikut ja võimalusi pakub Wolt+ inimestele, kelle läheduses on pigem palju erinevaid söögikohti ning poode. Äärelinnas elavatel Wolti klientidel ei oleks teenusega kuigi palju valikut restoranide seas, mis tasuta kullerveoga oleks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.