Tarbija

Uus praktika e-poodides: Decoras on “tulen ise järele” võimalus tasuline

Poodi kauba järele minemine on nüüd ka tasuline teenus.Foto: Scanpix

Olenemata harjumuspärasest, et poodi kauba järgi minemine on üldjoontes tasuta olnud, siis nüüd on ka sellele mõnes e-poes lisatasu pandud. Näiteks Decoras on ise järele minemise tasu üks euro. Küsisime, et miks selliseid praktikaid on kasutama hakatud?

Decora leiab, et see on loomulik asjade jätk, kuna poes töötavad inimesed peavad selle tellimuse ära komplekteerima ja kliendi jaoks valmis panema. Ehk kui oled ise poes ja laod ise oma asjad korvi – see on tasuta, aga kui keegi seda sinu eest teeb, on nende jaoks põhjendatud küsida selle vaeva eest siiski tasu.

“Konkreetse “tulen ise järele” üheeurose tasu puhul on tegemist komplekteerimistasuga, mitte ainult transpordi- või väljastustasuga. See on täiesti tavaline praktika, mida kasutatakse mitmetes e-kauplustes,” selgitas Geeniusele Decora turundusdirektor Kelly Juksaar.

Allikas: Decora

Kui nendel on üheeurone tasu olenemata ostukorvi suurusest, siis mõned on selle tasu peitnud minimaalse e-poe tellimuse summa sisse. “Sisuliselt on ka sellel tegelikult sarnane eesmärk. Meie oleme siiski otsustanud komplekteerimistasu kasuks,” selgitas Juksaar.

Juksaar selgitas, et komplekteerimistasu on väike lisatasu mugavuse eest, sest kauplusele kaasneb sellega tegelikult ka rohkem rahalist ressurssi. “E-poe tellimuste arv on täna pidevalt tõusus, mis aga omakorda suurendab komplekteerijate koormust ning transpordivajaduse mahtu,” lisas ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.