Tööelu

Circle K maksab töötajatele elukalliduse leevendamise toetust

Foto: Shutterstock

Seoses kõrge inflatsiooni ja tõusnud intressimääradega maksab Circle K kõikidele teenindusjaama töötajatele ja paljudele kontoritöötajatele elukalliduse tõusu leevendamiseks toetust 200 EUR töötaja kohta.

„Circle K hindab ja väärtustab oma töötajaid, sest ilma nendeta ei oleks ka meie ettevõtet. Kuna möödunud aasta on majanduskeskkonnast tulenevalt pakkunud palju ebakindlust ning olnud paljudele töötajatele emotsionaalselt ja majanduslikult väljakutsuv, siis soovime ulatada oma abikäe elukalliduse leevendamise toetusega, et parendada töötajate igapäevast toimetulekut. Tunneme, et praegusel majanduslikult raskel ajal on veelgi olulisem oma töötajaid toetada, hoida ning nende heaolu eest hoolt kanda,“ sõnas Circle K Eesti personalijuht Piret Kask.

Circle K maksab elukalliduse leevendamise toetust kõikides Baltikumi ja Poola äriüksustes, kuna nendes riikides on inflatsioon kõige kõrgem.

Ühekordset elukalliduse leevendamise toetust makstakse kõikidele teenindusjaama töötajatele ning paljudele kontoritöötajatele. „Teenindusjaamades saavad toetusest osa kõik töötajad olenemata nende kuupalgast. Kontoritöötajatele makstakse toetust teatud palgatasemeni.  Toetuse saamise kriteeriumite väljatöötamisel on võetud arvesse nii palgatasemeid, lepinguvorm kui toetuse maksmiseks olemasolevat limiteeritud eelarvet,“ selgitas Kask.

Elukalliduse toetust makstakse igale täistööajaga töötajale brutosummas 200 EUR. Toetus väheneb proportsionaalselt töökoormusele. „Näiteks, kui töötaja töötab 0,5 koormusega, siis tema toetus on brutosummana 100 EUR,“ lisas Circle K Eesti personalijuht.

Elukalliduse leevendamise toetused makstakse välja jagatuna kaheks võrdväärseks makseks jaanuaris ja märtsis.

Möödunud aastal tõstis Circle K kaks korda ka teenindusjaama töötajate palka ning hakkas pakkuma kõikidele töötajatele tööandja kulul piiramatut kõne- ja internetipaketti. „Näeme, et töötajad hindavad Circle K pingutusi tagada töötajatele maksimaalne heaolu sel väga ettearvamatul aastal. See kõik on mõjunud positiivselt ka teenindusjaamade tööjõuvoolavusele. Kui aasta tagasi oli meil puudu 50 töötajat, siis hetkel vaid 8,“ kirjeldas Kask.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.