Enamik töötajaid teeb enne kandideerimist tööandjale taustauuringu

Foto: Shutterstock

Suurem osa töövõtjatest otsib enne kandideerimist tööandja kohta lisainfot ja iga teine kontrollib üle ka ettevõtte finantsseisu, näitavad cvkeskus.ee ja Palgainfo Agentuuri korraldatud enam kui 10 000 vastajaga tööturu-uuringu tulemused.

Kõige rohkem otsivad töövõtjad enne kandideerimist lisainfot tööandja koduleheküljelt (77% töövõtjatest teeb seda alati või sageli) ja uurivad internetist tööandja tausta (69% töövõtjatest). Üle poole töövõtjatest (55%) vaatavad sageli või alati üle ka ettevõtte sotsiaalmeediakanalid.

Cvkeskus.ee värbamisosakonna juht Grete Adleri sõnul on tulevase tööandja ja töötaja vahel mitmeid kokkupuutepunkte juba enne tööle asumist. „Kokku on töövõtjatel koos tööpakkumise vaatamisega pea 10 erinevat puutepunkti oma tulevase tööandjaga, mis kõik mõjutavad kandideerimisotsust ja mida tuleb seega ka tööandjatel kandideerimisprotsessi loomisel hoolikalt silmas pidada.“


Umbes pooled töövõtjatest vaatavad alati või sageli enne kandideerimist avalikest andmebaasidest üle ka tööandja keskmise palgataseme ning kontrollivad ettevõtte finantsseisu. 45% töövõtjatest otsivad ja vaatavad ettevõtete pilte ja videoid, 38% uurib tuttavatelt kogemusi ettevõttega ning rohkem kui iga kolmas töövõtja (36%) teeb taustauuringu ka ettevõtte juhtide kohta.

Kõige põhjalikumalt teevad tulevasele tööandjale taustauuringut pangandussektori töötajad, kõige vähem otsivad enne kandideerimist tööandja kohta lisainfot aga korrakaitsevaldkonnas tööd otsivad inimesed.

Grete Adler lisas, et uuringu tulemustest nähtub veel, et kõrgepalgalised töötajad teevad enne kandideerimist märksa põhjalikuma taustauuringu, uurides nii ettevõtte finantsseisu kui otsides lisainfot ka ettevõtte juhtide kohta. „Kui ettevõttel on näiteks jäänud esitamata majandusaasta aruanne, siis paljudes valdkondades saab see saatuslikuks ning tugevad kandideerijad jätavad avalduse saatmata,“ lisas Grete Adler.

Aktiivsed tööotsijad kandideerivad korraga mitmele töökohale

Viimase kuue kuu jooksul oli uuele töökohale kandideerinud pisut rohkem kui iga neljas vastaja (26%). Suurem osa tööd otsivatest inimestest kandideeris korraga rohkem kui ühele tööpakkumisele – vaid 21% tööotsijatest kandideeris ühele töökohale.

Hiljuti tööle kandideerinud vastajatest 18% tõid välja, et nad on viimastel kuudel kandideerinud kahele, 30% tööotsijatest 3–5 ning 28% rohkem kui kuuele töökohale.

Palgainfo Agentuur ja Eesti suurim tööportaal cvkeskus.ee korraldavad kaks korda aastas üle-eestilist tööturu- ja palgauuringut, mille käigus küsitletakse tööandjaid ja töövõtjaid. Küsitluses osales 10 532 töövõtjat üle Eesti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.