Uudis

Aliexpressis on täna hiiglaslik ostupüha: kuidas aru saada, et sulle tehakse “soodukaga” tünga?

Aliexpressi äpp.Reuters/Scanpix

Hiinas tähistatakse täna vallaliste päeva ja selle puhul on Aliexpressis suur allahindluskampaania. Aasta suurima kampaania raames on alla hinnatud tuhandeid tooteid, lisaks jagatakse ostjale kuponge, millega siis veel hinnast alla saab.

Et aga soodushindadega vastu näppe ei saaks, siis tasub endale tõmmata selline brauserilaiendus nagu AliExpress Price Tracker. Nagu nimi ütleb, jälgib see üle kogu veebikaubamaja hindasid.

Brauserilaiendus näitab Aliexpressi kodulehel kohe ära, mis on on toote hind olnud viimase kuue või kolme kuu jooksul. Selle pealt näed siis omakorda ära, kas tänane soodushind on kunstlik või mitte.

Näiteks võib avastada, et 11.11 puhul alla hinnatud toode on varem maksnud isegi vähem. Siis tasub hinnatundlikul kliendil jääda paremaid aegu ootama.

Võid sattuda ka selliste toodete otsa, mille allahindlusprotsent paistab ulmeline, kuid reaalsus näitab vähe teist pilti. Seega võib jääda vale mulje, et toode on ainult täna nii odav ja seda peab kohe kiirelt ostma, et vägevast alest ilma ei jääks.

11.11 puhul 56% alla hinnatud toode, mis oma tavahinda pole viimase kolme kuu jooksul maksnudki.

Kui aga graafik näitab, et tänase puhul on tootel ajalooliselt kõige madalam hind ja seda kohe varuga, siis võid kindel olla, et tegu on ikka “päris” soodukaga ja keegi ei püüa sind protsentidega lollitada.

Muide, täna on ka Eesti e-poodidel suur ostupüha: E-smaspäeva puhul koostasime hinnaülevaate, kust täna kõige odavamat kaupa saab.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.