Analüüs: Euroopa Parlamendi valimistest võib saada Keskerakonna luigelaulu algus

Foto: POSTIMEES/SCANPIX

Valija karistab EKREIKE koalitsiooni arhitektidest Keskerakonda ja Isamaad. Koalitsioonierakonnad saavad valimistel lüüa, tuues koju kaks kohta, Keskerakond ja EKRE mõlemad ühe koha, Isamaa jääb ilma, kirjutab POLIITIKA.guru toimetus oma äsja avaldatud analüüsis.

Toimetus ennustab, et keskerakonnale võib valimistulemus olla suurte sisepingete alguseks.

“Juhul kui erakond kaotab rohkem kui poole oma endisest häältesaagist, tekib mitmetel Keskerakonna vene tiiva juhtidel küsimus, miks peaks nad ennast ka edaspidi siduma oma valijaskonna jaoks negatiivse Jüri Ratase kaubamärgiga?” kirjutab POLIITIKA.guru. “Kindlasti võrreldakse Keskerakonna kontoris Tallinna osade linnaosade valimisaktiivsust möödunud korraga ja tulemus ei saa olema rõõmustav.”

Toimetus ennustab ka, et Eesti volinik saab uues Euroopa Komisjonis keskmisest vähemtähtsama ameti. Praegusel Eesti koalitsioonil pole loodavas Euroopa Parlamendi koalitsioonis mõjuvõimsaid sõpru, kes meie voliniku eest kostaks ning Eesti kui väikeriik pole uue komisjoni moodustamisel ilmselt tähtsamate ametite esimeses järjekorras.

Seni oleme saanud komisjonis tähtsamaid ameteid seetõttu, et oleme sinna saatnud Eestist esimese klassi tegijaid.

“Eesti tõenäoline volinikukandidaat Kadri Simson on hea poliitik, kes sai Eesti eesistumisel kenasti oma tööga hakkama,” kirjutab POLIITIKA.guru. “Kuid tema ministrikogemus piirdub 2,5 aastaga.”

Täispikka kümnest punktist koosnevat analüüsi saab lugeda siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.