Uudis

Avaldati Rail Balticu piletihinnad: Air Balticuga võid Riiga lennata soodsamalt

Rail Balticu visioon.

Rail Balticu kiirrongi sõit Tallinnast Riia kesklinna hakkab kestma tund ja 42 minutit ning selle eeldatav piletihind on 38 eurot. Kokku hakkavad kiirrongid Tallinnast väljuma neli korda päevas.

“Eeldatav sõidugraafik ja piletihind teeb­ rongist tõsise alternatiivi ka lennureisijatele, eriti kui sihtkohaks on Riia kesklinn ja sealt edasi lennata ei plaanita,” ütles Rail Baltic Estonia juht Riia Sillave pressiteate vahendusel.

Samas on näha, et kui sõite veidi pikemalt ette planeerida, võib Air Balticuga leida rongipiletist soodsamaidki pakkumisi.

Buss on oluliselt soodsam

Kui lennupiletiga võrreldes jääb rong sama hinnaklassi odavamasse otsa, siis bussiga Rail Baltic konkureerida ei suuda. Lux expresssile on võimalik samaks päevaks Tallinn-Riia pilet osta 21 euroga. Soodsamatel väljumistel langeb hind alla 10 euro.

Tulevikus võib väljumisi lisanduda

Ühtlasi kasvab raudteefirma teatel kõikide eelduste kohaselt päevaste väljumiste arv kümne tegutsemisaasta vältel kuni kuue väljumiseni päevas. Seejärel saab Tallinnast ja Pärnust saab Riiga ning ka Leetu ja Poola sõita päevasel ajal iga kahe tunni tagant.

Esialgne sõiduplaan näeb ette kuni 249-kilomeetrise tunnikiirusega liikuvate kiirrongide kõrval ka kuni 200 kilomeetrit tunnis sõitvaid regionaalseid ronge. Lisaks on tehtud ettepanek käivitada igapäevaselt ka vähemalt üks auto- ja öörong Varssavi ja Berliini suunal.

Rail Balticu projekt näeb ette kahe rööpapaariga 870 kilomeetri pikkuse Euroopa standardlaiusega 1435 millimeetrit elektrifitseeritud raudtee ehitamise Tallinnast Leedu-Poola piirini.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.