Uudis

Coop Pank: kohalike pankade konkurents sundis Swedbanki pangaülekannete hindu alandama

Teet Keremi sõnul sunnib kohalike pankade konkurents turuliidrit paindlikkusele.Urmas Kamdron

Swedbank otsustas möödunud nädalal turule tuua oma uue Maksete paketi, mis maksab 1,5 eurot kuus, mis sisaldab deebetkaardi kuutasu (tavapäraselt 1,28 eurot), pangasiseseid makseid (tavapäraselt 0,16 eurot/tk) ja pankadevahelisi makseid (niinimetatud SEPA-makseid) (tavapäraselt 0,38 eurot/tk).

Swedbanki sõnul oli nende varasem hinnapoliitika ajale jalgu jäänud, kuid Coop Panga igapäevapanganduse juht Teet Kerem räägib, et Swedbanki sammud on esimesed märgid sellest, et panganduses on konkurents tagasi.

“Piisav hulk kliente on hääletanud jalgadega kodumaiste pankade kasuks, et sundida turuliidrit paindlikkusele,” sõnas Kerem. “Esiteks investeerimishuvilised, kes on liikunud LHV-sse ja nüüd jaepanganduse kliendid, kes lähevad LHV-sse ja Coop Panka. “

Keremi sõnul seisab kasvavast konkurentsist hoolimata paljude eraisikust hoiustajate raha endiselt suurpankades, teenides seal kehtivate hinnakirjade alusel sisuliselt 0-intressi. “Ettevõtted maksavad suuremate summade suurpangas hoiustamise eest aga lausa peale, samal ajal kui väiksemad pangad pakuvad oluliselt paindlikumaid ja paremaid tingimusi,” nentis ta.

“Aeg näitab, kas selles osas kasvav konkurents muutusi toob,” lisas Kerem.

Võrdluseks siinkohal, et Coop Pangas on sarnane tasuta maksete lahendus näiteks Rahn pakett, mis maksab 1,9 eurot kuus. Üksikud pankadevahelised Euroopa- ja Eesti-sisesed maksed on ilma paketita Coopis 0,2 eurot. Pangasisesed maksed on tasuta.

SEB-l on vastavad teenused tasuta, kui liitud paketiga Super+, kus saad pangaülekandeid teha lisatasuta, kuid pead maksma 2,95 eurot kuus. On ka odavam pakett SEB+ (1,95 eurot), kuid seal saad teha viis tasuta makset, edasi käib teenus hinnakirja alusel. Kui paketti ei soovi, on pangasisene makse 0,16 eurot ja pankadevaheline ülekanne 0,38 eurot.

LHV-s on kõik panga-, Eesti- ja Euroopa-sisesed maksed tasuta.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses