Uudis

Edetabel: kui palju teenivad maailma suurfirmade tippjuhid ja mida nad teevad?

USA suurima palgaga tippjuht oli mullu Discovery Communicatonsi tippjuht David Zaslav, kes teenis üle 129 miljoni dollari.Foto: Scanpix

Eelmisel aastal lõi USA S&P 500 börsiindeksi hulka kuuluvate suurfirmade juhtide palk taas uue rekordi, ehkki aktsionäridele oli aasta tulususe mõttes omajagu nigel.

Finantskirjaoskuse portaal HowMuch.net tegi suure ja ülevaatliku graafiku selle kohta, kui palju teenivad USA börsifirmade kõrgeima palgaga tippjuhid ning kui suur on nendega võrreldes näiteks enimteenivate naisjuhtide sissetulek.

S&P 500 nimekirja kuuluvate firmade juhtide aastapalga mediaanväärtus (ehk selle palga teenijast on sama palju nii vähem kui rohkem teenivaid juhte) oli 12,4 miljonit dollarit ehk harju keskmine palk oli üle 1 miljoni dollari kuus.

Sektoritest olid suurima palga teenijad pärit enamasti tervishoiust, meediast ja finantssektorist, tehnoloogiafirmad jäid maha (osaliselt selgitab seda ilmselt asjaolu, et nii Twitteri kui Google’i omaniku Alphabeti juhid, kes on ise ka suuromanikud, võtavad aastapalgaks sümboolse 1 dollari).

Kõige kõrgema palgaga tippjuht oli mullu üllatuslikult Discovery Channeli juht David M. Zaslav, kes pani aastaga tasku 129,4 miljonit dollarit.

Vaata edetabelit siit:

USA suurfirmade juhtide palgad.Graafik: HowMuch.net
Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.