Eesti Energia ühtlustab börsipaketi marginaali: 91 000 kliendil hind langeb, aga paljudel ka tõuseb

Eesti Energia ühtlustab marginaali.Foto: Shutterstock

Eesti Energia ühtlustab suve jooksul elektri börsipaketi hinnad, mis alates 1. juulist tähendab enam kui 91 000 kliendi jaoks elektrihinna langust ja 11 000 kliendi jaoks tõusu.

Pärast hindade ühtlustamist jääb Eesti Energia börsipaketi marginaal 0,44 senti/kWh. Paketi kuutasu on 1,99 eurot.

Energiaettevõtte koduturgude müügidirektori Roul Tuti sõnul langetab Eesti Energia börsipaketi marginaali alati esimesel võimalusel. Viimati tehti seda märtsis, kui hind langes enam kui 7600 kliendil. Nüüdne positiivne hinnamuudatus viiakse klientideni võimalikult varakult, mistõttu hakkab soodsam hind kehtima juba juuli algusest.

“„”Ühest küljest teeb hinnalanguse võimalikuks energiaturu stabiliseerumine, aga samal ajal arendame pidevalt oma prognoosimudeleid, mis võimaldab samuti elektrienergiat soodsamalt pakkuda,” põhjendas Tutt.

Tuti sõnul on aus välja tuua, et teenustasu ühtlustamine puudutab ka neid börsipaketi kliente, kelle marginaal ja kuutasu möödunud talve energiakriisi ajal ei kerkinud. „Paraku peavad nemad nüüd arvestama teenustasu tõusuga. Sellest hoolimata jäävad Eesti Energia pakutavad tingimused turu parimate sekka,“ lisas Tutt, kelle sõnul on selliseid kliente umbes 11 000. Nende jaoks muutub paketi teenustasu alates 1. augustist.

Börsielektripakett sobib eeskätt neile klientidele, kes soovivad oma elektritarbimist ise juhtida ja seeläbi vähendada nii oma majapidamise energiakulu kui elektriarvet.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.